Greitkelis


Juo kasdien, kas minutę lekia daugybė gyvenimų. Prašvilpia pro akis, pro ausis ir uoslę.

Aš vėl kelyje. Saulė akina šviesa, kaitina kūną, troškina. Einu į autostradą ilgai, bet su tikslu, tad kelionė nevargina. Nubrauktas "Vilnius". Pagaliau sustoju, bet labai trumpam. Tik spėju apsisukti, iškelti nykštį ir lentelę su kelionės tikslu, pašėlusiu greičiu lekiantis automobilis rodo posūkį. Jis stoja. Prisimenu - pro mane prašvilpusiam, padangomis asfaltą svilinančiam automobiliui nedera laukti, reikia bėgti link jo, drąsiai veržtis, šypsotis. Viską pamenu tarsi intuityviai iš gana tolimos praeities. Senokai "balsavau".

Kelionė pirmyn ir atgal - 6 automobiliai, įvairūs vairuotojai ir vairuotojos, vis kitokios gyvenimo istorijos, nuotaikos, patirtys ir amžius. Įsėdusi į kažkieno mašiną, pasijaučiu tarsi įžengusi į mažą dalį jo gyvenimo. Ratai, muzika, kalbėsena, šypsena - visa tai kalba to žmogaus gyvenimą. Aš esu pakeleivė ir tai man suteikia teisę ir pareigą būti linksma, šaunia, gyvybinga. Būti savo gyvenimo aktore. Gyventi arba vaidinti save. Patirti jiems įdomią pažintį, "būti geriau negu radijas". Tokia "tranzuotojų" užduotis. Per mažą kelionės atkarpą, kelias valandas jiems tampi kažkokiu įvykiu, kuris žavingas, bet neįkyrus. Kuris patinka, bet nebūtinai įsimenamas.
Man besikeičiantys vairuotojai - tarsi psichologijos pamokos. Kaip pradėti pokalbį, kokias temas kabinti, kaip "pateikti" save. Kiekvieną kartą iškėlusi nykštį nespėdavau net "pradėti" laukti - ir taip mano istorija prasidėdavo iš naujo.

Maloniai išvarginta kelių dienų įspūdžių, sugrįžtu namo. Gelbėtojų kursai uoste, kelios naktys nuostabioje sodyboje, naujos pažintys, ypatingas vėjas ir naktinis jūros ošimas...
Ir štai "Vilnius" švyti iš tolo, tai mano miestas. Geriausias iš geriausių - toks jis yra man.

Autostrada - greitkelis, kuriame istorijos kinta kiekvieną akimirką. Kuris niekada nemiega. Kuriame būnu pakeleive - nesvarbu, ar pėstute, ar savo transporto priemone. Tai žavingas "reiškinys", nes jis reiškia keliones. Akimirkos ir gyvenimo.

**

Populiarūs įrašai