Jų didelės akys

Turiu dirbti šeštadienį. Nors būtent rytoj nusimato super gražus oras, "senoviškų" mocų suvažiavimas Rumšiškėse ir stunto varžybos "Bike Show"... Nėra teisybės? Pagalvok dar kartą!

Šiandien mano mąstymą apie gyvenimą vėl ir iš naujo perkratė mažas nuostabus stebuklas. Jie!

Registracijos knygoje įrašas: "11 val. - 20 vaikų, III-IV klasės." Aha, pamaniau, pagal (sąlyginai) naują madą matyt tai reiškia 11-12-okus. Gerai, keliauju pasitikti.
Tačiau netoli įėjimo šurmuliuoja mažyliai raudonomis kepuraitėmis. Ir kuomet su mumis pasisveikina labai maloni Mokytoja, aš suprantu, kad turėsiu reikalą su tikrais 3-4-okais! Dar nė karto tokiam amžiui nevedžiau ekskursijos, o čia juk stiprus, "sunkus" istorinis muziejus! Įkvėpiam. :)

Mažyliai! Jie aplipo mane netolimu pusračiu, užvertė galvas į viršų (nejaugi aš jau tokia didelė? :) ir tykiai klausėsi. O jų akytės!!! Tos didelės, žingeidžios akys!!! Neįmanoma jų apsakyti. Kokie jie gražūs, kokie tikri, kokie šilti ir mieli!! Trumpai pakalbėdavusi, pakalbindavau ir juos. Vėliau su šurmuliu visi apžiūrėjo Basanavičiaus apuoko iškamšą, kartu aiškinomės ką reiškia žodis "diplomatas", Vasario 16-osios Nutarimo kambaryje čiupinėjome stalo įrankius, Portretų galerijoje neraginami jie patys skaitė visus vardus ir pavardes ir pan.

Šiandien aš turėjau garbės bendrauti su nuostabiais mažyliais! Jie krykštavo ir džiaugėsi, klausinėjo ir tylėjo. Šie vaikučiai buvo surinkti iš socialiai remtinų šeimų...

Koks tai akibrokštas! Nors varganai ir sunkiai gyvena, jie yra laimingi savo tikrąja vaikyste! Kuomet vertina akimirkas, bendravimą, jiems įdomu, jiems maga pačiupinėti, paklausti ir viskuo domėtis. Jie nesugadinti mobiliakų ir daugybės žaislų.
O aš švytėjau džiaugsmu galėdama jiems atsakyti... ir kažkodėl labai patikau jųjų Mokytojai. Ji pasiūlė man atkeliauti į mokyklą ir vieno renginio metu papasakoti apie savo profesiją. Turbūt nekyla klausimas, kad, be abejonės, aš sutikau.

--
Sunkiausiu metu žmonės susitelkia vienybei. Sunkiausiu metu kūryba būna pati stipriausia (kokybiškiausia). Tokiu metu tauta ir visuomenė išgyvena savo aukso amžių. Tai paliudija Sąjūdžio laikai (&roko muzika), tai patvirtina ir šie mažyliai.


Populiarūs įrašai