(Stereo) tipai

Esu tikra, kad norisi naujo įrašo - kažką paskaityti, akis paganyti, tiesa? Ir man, vis panaršau patinkančiose svetainėse, laukiu šviežio ir įkvepiančio... teksto, foto ar minties.

Tad rašau - bet šį kartą nieko ypatingo. Man įdomu išreikšti savo nuomonę ir sulaukti diskusijos. Su vienintele sąlyga - argumentai yra būtini.

Dabartinė motociklizmo kultūra yra labai įvairi. Grubiai skirstant - tai įvairiausi motociklų modeliai, kurie neretai apjungia panašių požiūrių vairuotojus. Pateikiu keletą pavyzdžių ir savo subjektyvią nuomonę. 

Klasikiniai ir „Cafe racer“ motociklai vienija išrankesnius vairuotojus, suprantančius laisvės ir motociklizmo prigimtį. Šie motociklai dažniausiai yra patys estetiškiausi. Savininkų mintys ir mąstymas – plataus akiračio; elgesys – mandagus, etiškas; meno pojūtis – stiprus, kūrybiškas. 

 „Street“ arba „gatviniai“ motociklai vienija tuos, kurie supranta motociklo, kaip miesto transporto, privalumus. Tai yra „paprasčiausi“ motociklai. Vairuotojai taip pat dažniausiai būna įdomūs žmonės, su savo tvirtomis vertybių sistemomis. Jie važinėja, nes jiems patinka ar reikia, o ne dėl to, kad tai diktuoja mada.

Sportiniai motociklai vienija greičio mėgėjus ir tuos, kurie siekia „pasirodyti“. Lietuvišku žargonu šiuos motociklus vadiname „britvomis“. Mados reikalas. Mano nuomone, tai netinkamas motociklas Lietuvoje. Mes neturime tokių kelių, kuriuose leistina ar įmanoma greitai važiuoti. Nebent jų savininkai važinėja trasose. 

Taip pat Lietuvoje madingi „kruizeriai“ („čoperiai“) – blizgūs, dideli ir sunkūs, labai garsūs. Vairuotojai apsikabinėję kaukolėmis, odinėmis liemenėmis ir važinėja dažniausiai krūvomis. Save vadindami "baikeriais", o motociklus - "baikais", jie jungiasi į grupes, kartodami iš amerikietiškų filmų atėjusį pavyzdį. 

"Enduro" skirti važinėti ant įvairios dangos, išbandantys vairuotojo ištvermę. Juos vairuoja tie, kurie visai nekreipia dėmesio į tai, kaip atrodo apsitaškę purvais. Šie žmonės – truputėlį trinktelėti savo įkvėpimu (ir tai yra žavinga), ištroškę adrenalino (arba pailsėti nuo žmonų) net giliomis žiemomis.

*Neaptariau visų.

Be abejonės, PABRĖŽIU, būna išimčių. Taigi galbūt būtent Tu ir esi išimtis, tad neįsižeisk!

Manai kitaip? Komentuok, argumentuok ;)

Komentarai

 1. rasyk rasyk, o tai vis paziuriu, o nieko naujo.. ciort, na ner ku veikt.. ir sviesos garage ner, ir nauju postu ner.. prapultis.. fotkiu kokiu glamuuriniu inmesk ar da ka.. nuobodziaujam..;)..

  AtsakytiPanaikinti
 2. velnias, parasiau posta net neskaites "tipu".. hmm.. na, cia galim kautis iki mirties.. beveik visi Tavo isvardinti tipazai pagal motu kategorijas turi ir juodo, ir balto.. ir kitu atspalviu..))..
  as, pvz turejau ir britvuke, ir cioperuka, dabar su klasikine kuvalda bruzinu, o kas vakara guglinu kazka kito/naujo.. aciu diev ne endurkes ir tikrai ne todel, kad bijau issivoliot meslyne, o todel, kad manau (asmeniskai), jog keliai nutiesti tam, kad vazinet butent jais.. bet cia pagal skony..;).. kai kas vazineja visias mocu tipais, todel apibudint asmenybe pagal du ratus as nesiryzciau..
  gal but, jei pasirinkciau tema "motociklas-kulturos dalis" griebciau jauty uz.. hmm, matyt ragu.. motociklas, tai bemaz vienintele transporto priemone, suvienijanti bet kokio plauko veikejus.. jais vazineja ir bedarbiai, ir banditai su advikatais.. galiu pasakyt, kad moto tema suvienija, net visiskas priesingybes, oponentus ir net tuos, kurie dalykiniuose santykiuose nevirskina vienas kito..

  AtsakytiPanaikinti
 3. Dariau, ačiū už komentus! Taiklūs pastebėjimai.
  Pritariu, kad pagal mocus asmenybių neina skirstyti, bet grubiai tariant... kartais išeina :) Tiesiog - argi įdomu skaityti vien "diplomatiškus" ir taktiškus tekstus, t.y. tinkančius visoms pusėms, nugludintus ir apvilktus saugiu rūbu.
  Pritariu, kad skirtingi mocai - gerai; ir aš norėčiau. Bet vis tiek - net ir jie kartu sudėti atspindėtų asmenybės bent kažkokią dalį ;)
  Antrinu, kad moto kultūra apjungia (tik gal "nesuvienija") net tuos, kurie nevirškina vienas kito. :) Tačiau vis tiek nesirinkčiau važinėti su tuo ar tais, su kuriais sustojus nėra apie ką kalbėti. Pavyzdį (pagal nutylėjimą) turim ::)

  AtsakytiPanaikinti
 4. lab ryt.. netyc, besiturksdamas duse, vel prisiminiau sia tema.. ka as zi, viena diena mastai vienaip, kita kitaip.. cia juk kalbam ne tik apie mocus ar tuos kas jais vazineja.. tai yra tema kazkokios diskusijos, net "mokslinio" darbo.. sakykim..
  tei va, jei imt pati temos pavadinima ir zinant, gyvenant tuo, galima butu visus skirtumus sudet i pacia temos pavadinimo esme.. "kultuura".. taip, yra atveju, kai sustojus nera apie ka sneket, arba net sustot nesinori.. bet kiek yra atveju, kai susitinka du zmogai, neturintys nei bendru draugu, nei giminiu, net gyvenantys skirtingose salyse, o va uzvesk tema ir jei ji..BINGO.. apie motociklus, ir jei abu tuo "serga" tai stai tau va ir va kaip..
  galu gale, juk tradicinis pasisveikinimas kelyje.. nei tu zinai koks mudakas vaziuoja priesais, nei ka.. tiesiog sveikiniesi..
  vel gi, gryztant prie temos pavadinimo.. "moto- kulturos dalis", tai daugiau tema apie kazka kas jungia priesingybes, o ne apie tipazus..
  na, as cia jau isibegejau.. tuoj pats pamesiu minty.. imu taimauta..))

  AtsakytiPanaikinti
 5. "Eureka"! Štai būtent tokių minčių (grįžtamojo ryšio) siekiau šiuo įrašu ;) (Kai netgi duše apie tai susimąstom) :)

  AtsakytiPanaikinti
 6. na nepradek.. as ir taip gailiuosi, kad apie ta dusa uzsiminiau.. buciau parases..: va, geriu alu garaze, tepaluota morda..
  velnias trauke mane apie ta dusa..)))))

  AtsakytiPanaikinti
 7. Man sudėtinga tema ;), tai be komentarų.

  AtsakytiPanaikinti
 8. Sveiki,
  Na tikrai sunku patylėt perskaičius Autorės pamąstymus apie tai kas mus labiau skiria, o ne vienija. Nesinori sutikti. Negaliu pasakyt, kad neteisingai parašyta, bet akcentukai kažkaip tai ne taip sudėlioti, o dar ir subjektyviai užvažiuota. Vienžo- kiaura diskriminacija :). Aprašymas truputį panašus į multiką: teisingai sudėlioti tipažai, aprengti pagal charakterio savybes, vien žvilgtelėjus į veidą nesunku atsirinkti blogiečius ir geriečius. Bet gyvenime gi taip nebūna. Ji teisi teikdama, kad dažniausiai motą renkiesi pagal poreikį ir tavo poreikis gali kažką papasakoti apie tave, bet pasaulis margas, pilnas visokių aplinkybių, tad dviem sakiniais to neaprašysi. Juolab, kad ir patys žmonės, jų požiūriai labai skirtingi. Važiuojam tais pačiais motais, bet mūsų poreikiai gali irgi labai skirtis.
  Autorė drąsi ir įdomi tuo, kad ji neapsiriboja vien „įrankio naudojimo instrukcija". Ji bando įlysti į naudotojo dūšią, išsiaiškinti kur ten Batonis (kolegos šuo) užkastas. Bet jei grėblis skirtas grėbti lapams, o kirvis skaldyti malkas, tai man šių įrankio naudojimas nebūtinai reiškia asmenybės susidvejinimo. Net jei tektų nukirsti vištai galvą- vis tiek manyčiau, kad kaimynė be reikalo turėtų priežastį manimi gąsdinti savo vaikus. Vat jei vaikščiočiau į parduotuvę apsipirkti kiekvieną kartą su kirviu rankose (na dar ir surauktais antakiais dėl įvaizdžio)- tada visai jau kita. Na bet aš čia irgi perlenkiau į kitą pusę (dėl įrankio), bet tik tam, kad būtų atsvara.
  Manau, kad mes per dažnai neteisingai elgiamės priimdami žmogų pagal jo drabužį (mašiną, batus, tautybę, pilietybę, plaukų ar odos spalvą, rankinę, apimtis, piniginę, negalumą...). Mes visi skirtingi ir visokių mūsų yra. Gal ir nėra kito pirminio šaltinio, bet gal geriau pasigilinkim ką žmogus „atsineša“ su savim (kad ir butelį), koks jo „atsinešimas“(požiūris) į tą, į tą, į tą, į kitą, ką jis galvoja apie tai, tai ir tai, ką jis kaip vertina, ko (ar) siekia, o jau tada vertinkim jį mes, dėkim šabloną ir pasakykim: „vat jis toks“. O po to vis radę naują spalvą tą šabloną vis pataisom. O dabar gaunasi labai paprastai, vos ne iš nuotraukų sudėliota (čia ne priekaištas).
  Kartais mes kažko nesuprantam ir nurašom į recycle bin. Mano muzikos gabaliuko, nuo kurio aš galiu gauti įkvėpimą, kitas nesupras, pavadins kažkuo (nuvertindamas) ir neturiu aš jam užsimušdamas įrodinėti, kad tai nuostabu. M-1 kažkada laidoje apie kabrioletus išmetė mintį, kad tai tas pats kaip motociklai, tik patogiau. Deja. Gal pasakė nevažiavęs, o gal važiavęs, bet tik 300 km. Bet aš sau tai žinau, kad tai ne tas pats, nors ir neturiu nuosavo kabriko.
  Dėl „pabrėžiu“ ir išimčių. Gal čia yra yra tas didysis netikslumas, kad Autorė išimtims numatė tiek nedaug vietos (gal tik vieną kiekvienam :)). O gal tai socialinė provokacija ir Autorė tuo pačiu pabaigs antrą dalį savo mokslinio tyrimo? Kodėl gi ne. Patikslinimas „Pabrėžiu, kad visur vien tik išimtys, bet rasit atvejų kai suskirstymas atitinka“ labai pataisytų situaciją. Čia tik mintis. Tikrai nenoriu taisyti tai, kas jau parašyta aukščiau.
  Perskaičiau ką parašiau, gal kiek perdaug ir ne taip protingai ar nuosekliai, bet gal tai ne viskas ką norėjau parašyti perskaitęs Autorės mintis. Nenorėčiau, kad šis komentaras būtų suprastas kaip piktas. Jokiu būdų.
  Bet kaip ten be būtų, motai mus jungia.
  Sveikinuosi aš, nes aš žinau, ką jis žino ir kad jis čia ne šiaip sau, kaip ir aš.

  AtsakytiPanaikinti
 9. Lietus!
  Ačiū, puikus komentaras! Žinau, kad mes susikalbėjome. Žinau, kad žinai, ką turiu mintyje. Žinau, kad žinai, ką "parašiau" tarp eilučių. Juk būtent tokią diskusiją ir nuomonę skatinu panašiais įrašais, kurie nemuilina situacijos, netinka visoms pusėms ir nėra apvilkti saugiu rūbu. Žinoma, neretai jie iššaukia ugnį į pačią mane.
  Jie skatina (susi)mąstyti.
  Sveikinuosi ir aš! ;)

  AtsakytiPanaikinti
 10. Dėl „na nerk u veikt..“.
  Beveik ne sezonas, badas. Garažas šaltas ir toli, nesinori nieko daryt. Bet neseniai radau gan įdomų užsiėmimą. Google streetview. Pasižvalgiau po sutiktas gražias vietas (mano pavadintas- „geras vaizdas“), kurias prisiminiau, kiek neprisiminiau - rasiu pažymėtas žemėlapyje kaime- reiks dar prisimint ir pažiūrėt. Ten vasara (pavasaris, ruduo), gražu. Susiradau posūkius su nuotykiais ar aštriais prisiminimais, dar kitur bandžiau pasitikslinti ar tikrai ten nėra ženklo „duokite kelią“ išlėkus iš miško. Gaila nesimato, na ir kas miške statys ženklus ir dar prieš posūkiuką su nuokalnyte... :) Deja googlininkai ten nevažiavo (daug kur mano kelių jie nevažiavo), o iš pagrindinio nesimato. Važiuojant daug kas šmėkšteli, o čia galima kažkiek ir apsidairyti, prisiminti. Dar neapsisprendžiau, ar noriu dairytis ten, kur planuoju, bet dar nebuvau.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Lietus, "dar neapsisprendžiau, ar noriu dairytis ten, kur planuoju, bet dar nebuvau", manyčiau tikrai verta dairytis (juolab planuoji - tad pats sau atsakei ;).
   Tai juk yra posūkis arba "a" :)

   Panaikinti
  2. Bet tai koks saldus yra atradimo jausmas. O jei jau žinai kaip ten viskas bus-tai kaip čia gausis. Bet tuoj pabandysim.
   Planuoju dažniausiai su žemėlapiu, maksimum ortofoto. O googleview - jau 3D, galima dairytis, apsižiūrinėti. Aišku tiek kiek tas googlikas važiavo. O daug kur nedavažiavo. Kažką praskridus- tai labai gerai sugrįžti su Googleview ir apsidairyti. o ten dabar sezonas pats tas. :)

   Panaikinti

Rašyti komentarą

Populiarūs įrašai