(Stereo) tipai

Esu tikra, kad norisi naujo įrašo - kažką paskaityti, akis paganyti, tiesa? Ir man, vis panaršau patinkančiose svetainėse, laukiu šviežio ir įkvepiančio... teksto, foto ar minties.

Tad rašau - bet šį kartą nieko ypatingo. Man įdomu išreikšti savo nuomonę ir sulaukti diskusijos. Su vienintele sąlyga - argumentai yra būtini.

Dabartinė motociklizmo kultūra yra labai įvairi. Grubiai skirstant - tai įvairiausi motociklų modeliai, kurie neretai apjungia panašių požiūrių vairuotojus. Pateikiu keletą pavyzdžių ir savo subjektyvią nuomonę. 

Klasikiniai ir „Cafe racer“ motociklai vienija išrankesnius vairuotojus, suprantančius laisvės ir motociklizmo prigimtį. Šie motociklai dažniausiai yra patys estetiškiausi. Savininkų mintys ir mąstymas – plataus akiračio; elgesys – mandagus, etiškas; meno pojūtis – stiprus, kūrybiškas. 

 „Street“ arba „gatviniai“ motociklai vienija tuos, kurie supranta motociklo, kaip miesto transporto, privalumus. Tai yra „paprasčiausi“ motociklai. Vairuotojai taip pat dažniausiai būna įdomūs žmonės, su savo tvirtomis vertybių sistemomis. Jie važinėja, nes jiems patinka ar reikia, o ne dėl to, kad tai diktuoja mada.

Sportiniai motociklai vienija greičio mėgėjus ir tuos, kurie siekia „pasirodyti“. Lietuvišku žargonu šiuos motociklus vadiname „britvomis“. Mados reikalas. Mano nuomone, tai netinkamas motociklas Lietuvoje. Mes neturime tokių kelių, kuriuose leistina ar įmanoma greitai važiuoti. Nebent jų savininkai važinėja trasose. 

Taip pat Lietuvoje madingi „kruizeriai“ („čoperiai“) – blizgūs, dideli ir sunkūs, labai garsūs. Vairuotojai apsikabinėję kaukolėmis, odinėmis liemenėmis ir važinėja dažniausiai krūvomis. Save vadindami "baikeriais", o motociklus - "baikais", jie jungiasi į grupes, kartodami iš amerikietiškų filmų atėjusį pavyzdį. 

"Enduro" skirti važinėti ant įvairios dangos, išbandantys vairuotojo ištvermę. Juos vairuoja tie, kurie visai nekreipia dėmesio į tai, kaip atrodo apsitaškę purvais. Šie žmonės – truputėlį trinktelėti savo įkvėpimu (ir tai yra žavinga), ištroškę adrenalino (arba pailsėti nuo žmonų) net giliomis žiemomis.

*Neaptariau visų.

Be abejonės, PABRĖŽIU, būna išimčių. Taigi galbūt būtent Tu ir esi išimtis, tad neįsižeisk!

Manai kitaip? Komentuok, argumentuok ;)

Populiarūs įrašai