Night Of The Jumps!

Motocross freestyle čempionatas 2013 prasidėjo mūsų šalyje! Pirmą kartą Lietuvos motociklizmo istorijoje tokio lygio ir masto renginys "Night Of The Jumps" griaudėjo Kaune, "Žalgirio" arenoje. Faktas kaip blynas.

Išgirdusi apie FMX Grand Prix LIETUVOJE, pasakysiu atvirai - net suabejojau, ar gerai sugaudžiau informaciją.

Mano įspūdžiai? Žinote, juos sunku nusakyti, juo labiau - susisteminti ir įrėminti į žodžius. Bet aš pamėginsiu!

Žinojau - aš ten būsiu, nesvarbu kaip.

Tai tokia saldi įžanga. Bet bus ir (netgi) kritikos. ;)

//
Nardau tarp žmonių, akys ieško durų į arenos tribūną. Štai! Tokį vaizdą anksčiau mačiau tik video ar fotografijose: arenoje supilti smėlio "kalnai", stovi rampos... Vis dar sunku patikėti, kad čia vyks... motociklų renginys!

Muša keli gongai, arenos prožektoriai gęsta... Iš tolo girdisi moco kriokimas. Ant vieno iš "kalnų" užvažiuoja renginio vedėjas. Sveikinasi ir prasideda visos kitos kalbos. Kalba organizatoriai, pristatomi ir garbės ratą apsuka visi motociklininkai dalyviai, šoka panos. Pastarosios labai nekažką. Įdomu, ar organizatoriai yra girdėję, pvz., apie šokių studiją "Todes"? Vertėtų, nes šis renginys ne provincijos, o pasaulinio lygmens. Žodžiu, kuomet jos šoka kolonėlės vos ne džeržgia - aiškiai kažkas nesujungta. Beveik jokių žemų (bosų) ir labai trūksta garso - kas vyksta, galvoju? Juk muzika šiame šou - bene antrasis svarbiausias faktorius. Vedėjas kartais kalba ne į temą ar netgi ne į taktą, neretai šaukia į mikrofoną - o taip nederėtų. Žodžiu, stebiu ir stebiuosi - pirmąjį įspūdį stelbia šie "nesklandumai". Net kažkiek sunerimstu - nejaugi taip bus visame renginyje?

Pridedu prie kritikos dar labai riebų (bet paskutinį) kąsnį - o kur buvo skelbiama apie šį renginį? Porą kartų per TV? Kur skelbimai, afišos, stendai, "teaser'iai", straipsniai šalies mastu? Interneto neužtenka! Ir Kauno neužtenka. Žodžiu, kitam kartui organizatoriams YRA kur pasistiebti!

//
Pagaliau baigiasi visi pašnekesiai, panos dingsta iš scenos, atsiranda ir žemi kolonėlėse (matyt, kas nors suprato, kad ne į tą kanalą sujungė laidus ar pan.) Ir štai - pagaliau - pirmasis važiavimas!

Dalyvis pradeda, apsuka pora ramių ratų, laukia teisėjo signalo (žalios vėliavėlės), skamba jo pasirinkta daina, jis mojuoja, flirtuoja su žiūrovais, ragina plojimais. Ženklas duotas ir motociklininkas važiuoja link rampos. Girdėti stiprus, staigus, šaižus dusliaros garsas (akceleratoriaus atsukimas), motociklas atsiplėšia nuo rampos, kyla į orą, sukasi, kūlverstis....
Ir štai čia, turiu pripažinti - aš kai ką ištariu, išsižioju ir susileidžiu. Viskas, mane nokautavo. Visi priekaištai (kurie buvo tikrai ryškūs) pasimiršo, ir pagaliau pamačiau, kad čia ne-simuliacija, ne pc žaidimas, tai vyksta iš tiesų! KAS VYKSTA!  Motociklas su vairuotoju tobulai nusileidžia ant žemės, staigiai stabdo (tai vienas žaviausių veiksmų, kuomet tik pasiekus žemę, per porą metrų privalu sustabdyti žvėrį) ir sukasi, nieko nelaukia, vėl taikosi rampos, vėl akceleratorius ir.... aš tiesiog sustingstu, širdis spurda, akių vyzdžiai išsiplečia, o kvėpavimas padaro pauzę. Jiedu galantiškai lekia į orą, tada motociklas lekia pirmas, vairuotojas pasileidžia, tarp jų oro tarpas, akimirka, sportininkas vėl sugauna mocą, užsėda (ore!) ir nutūpia. Vėl stabdžiai, posūkis ir viskas kartojasi... KOKS JAUSMAS SKRISTI ORE PASKUI MOTOCIKLĄ? IR skėmingai nusileisti? Tiesiog be komentarų!

Vėliau dar dvi valandas godžiai rijau daugybę triukų, tačiau, žinote - pagavau save - akis taip įprato, kad net ir pasirodant vis "geresniems" sportininkams ("gerumą" įrodydavo ir teisėjų sprendimai), jau nebepatyriau to pirmojo karto, kuomet suvokiau, kas čia vyksta GYVAI prieš mano akis.

Tiesa, lietuvaičiai atkuto - pagaliau mūsų publika suprato, kaip reikia išgyventi tokį įvykį. Pradžioje nesusipratę, perdėm kuklūs ir tylūs, jie tarsi nežinojo kaip elgtis. Logiška. O įpusėjus renginiui, klyksmai ir šūkiai, plojimai ir bangos nesibaigė - žmonės pagavo nuotaiką ir pagaliau atsipalaidavo.

//
Ausinuke skamba kelios šių dienų dainos. Labai nuvargusi, bet tokia laiminga! Dvi paros nuotykių. Tačiau kaip bebūtų, kartais svarbu laiku "sugrįžti į žemę" - spėti į paskutinį traukinį, vežantį namo. ;)

Netikėtai susimąstau "o kaip reikės aprašyti, tai ką mačiau?" Aš nežinau. Ir bene pirmą kartą pritrūkstu taiklių žodžių. Taigi čia mano iškalba ir baigiasi.

"Beyond The Ordinary" ("The Red Bulletin").

Dalinuosi video iš "Whip" rungties ir keliomis foto:

Daugiau oficialios info: http://www.nightofthejumps.com/


Populiarūs įrašai