Spindinti saulė

Tvanku, koks +30 С.

Pritvirtinu mantą, sutepu grandinę, neriuosi į šarvus, susisegu lipučkas - įprastas, malonus "ritualas". Kuprinėje - atsarginis sankabos trosas, plaukimo kostiumėlis, volelis ir teptukai.

Renkuosi įdomesnį maršrutą. Trakai - Rūdiškės - Onuškis - ypatingas keliukas. Ne tik dėl to, kad paslėptas tarp miškų. Jis siauras (neaiškiu kelkraščiu) ir vingiuotas. Čia yra ką veikti. Prieš pat Aukštadvarį guldau serpantine! Tik jis ne kalnuose, o aukšto miško tankmėje. Godžiai geriu akimirką.

Ties Birštonu stojame - svilinanti saulė vos pakeliama. Į save susipilu vandens. Abu springstame nuo karščio, o aš dar ir nemigusi... Tačiau privalau išlikti budri. Bendražygis žino, kad aš stengiuosi.

Laikas vėl judėti. Spustelėjus starterio mygtuką, motoras užsikuria švariai ir sklandžiai. Kažkaip taip, tarsi pašiaušdamas, kutendamas aplinkui snūduriuojančią gamtą - tai vienas nuostabiausių garsų. Šiame, atrodytų, sausame ore, švelniu, paširdžius drebinančiu variklio burzgėjimu, jis kviečia keliauti. Jis kviečia gyventi!

Spindinti saulė, tiesiai į akis. Blizgantis Nemunas. Šlapio miško ir alyvų kekių kvapas skverbiasi į šalmą. Įlekiu į šešėlį. Žydintys kaštonai ir pienės, rapsai! Pasaulis žino, kas vyksta!

Vakare atvykstu į sodybą prie Nemuno. Čia pabūsiu.Populiarūs įrašai