Moto knygos

Sveiki, naujas įrašas. Šįsyk - teorinis :)

Glaustai apžvelgiu perskaitytas knygas motociklizmo tema. Tikiuosi sulaukti Jūsų nuomonės ar patarimų, ką dar vertinga sukrimsti.

Ypatingą knygą - apie Valentino Rossi - "The Autobiography" (2006) padovanojo draugas, grįžęs iš užsieno. Pamenu kaip šiandien - puslapiai tiesiog tirpte tirpo mano akyse, godžiau gėriau kiekvieną eilutę. Tada buvo vasara žalioje pievoje... :)

Vėliau per amazon.com užsisakiau "Motorcycling for Dummies" (2008). Tai knyga iš geltonų viršelių serijos, kuri skirta pradinukams įvairiose gyvenimo srityse. Vertinga patarimais, tačiau jaučiasi "amerikoniškas" kalbos stilius (sutikite, toks stilius yra).

"A Twist Of The Wrist" (1983) - naminio vertimo, keliavusio per USB ar internetu - pasiekė ir mane. Ačiū tam, kas ją išvertė (kas?). Kultinė knyga (dvi dalys), kurią svarstau įsigyti originalo kalba.

Tuo metu mūsuose dar nebuvo nei vienos knygos lietuvių kalba. Neskaičiuoju "žinynų", kuriuose puikuojasi skyrius, skirtas motociklams su iliustracijomis be jokios esmės. Daug chromo ir tiek.

Pamenu ilgas popietes Londono knygynuose, kuriuose praleisdavau vartydama įvairiausias kvapnias, dideles ir mažas knygas apie moto: biografijas, enciklopedijas, techniką. Džiugu, kad ir Lietuvos knygynuose jau atvyko ši kultūra: yra kur prisėsti ir "leidžiama" knygas tiesiog pavartyti. Nuspręsti, ar pirkti.
Tada įsigijau pagal kišenę - "On 2 Wheels. An encyclopedia of motorcycles and motorcycling" (2009).

Ir štai - subrendome matyti skirtybes - knygynuose pasirodė kelios knygos lietuvių kalba.
"Dzenas ir motociklo priežiūros menas. Vertybių tyrinėjimas" (2006) nėra lengvai įveikiama, tačiau verta visų pastangų. Jeigu ją įpusėjote ir vis dar neužbaigėte - nieko tokio, ne Jūs vienas toks :) Man taip pat prireikė laiko. Pirmą kartą išleista 1974 metais, ji tapo bestseleriu. Joje labai daug rimtų, stiprių, gilių minčių. O jos skatina įjungti mąstymą visu pajėgumu.

Praeitą vasarą skaičiau angliškas, paskolintas, su gausybe iliustracijų knygas apie Cafe Racer'ius ir Bonneville Salt Flats greičio fanatus. Deja, nepamenu metrikos.

"Svajonės link. Vienos įkvepiančios kelionės istorija" (2007) - daugybės fotografijų knyga iš kelionės legendiniu "Route 66". Ir nors šimtą kartų girdėta, įvade yra išties teisingų minčių apie svajones.

Logiška, kad pasirodę filmai įkvėpė leidyklas pasidomėti plačiau. 2008 metais išleista "Motociklininko dienoraštis. Kelionės užrašai" (nors kelionės motociklu tik 40 puslapių, tikrai verta perskaityti), o šiais, 2013 m. - "Ilgas kelias aplink. Vaikantis šešėlius po pasaulį".
Pastaroji knyga, atrodytų, parašyta paprastai, be gilesnių minčių - tai dviejų vyrų pasakojimas apie įspūdingą kelionę. Tačiau mane itin sužavėjo judviejų draugystės saitai ir žmonų, taigi šeimų ilgesys. Taip pat - faktas, kad šie žinomi, populiarūs vyrukai nėra lepšiai. Jie įgyvendino svajonę, pareikalavusią labai daug fizinių jėgų ir moralinės stiprybės.

Žinojau, kad yra išleista dar viena knyga. Tai - "Pragaro angelas" (2008). Tačiau niekaip nekilo rankos jos įsigyti. Šiandien dar kartą nuėjau į knygyną ją perversti. Atsiverčiau skyrių apie moteris, merginas ir kitas. Perskaičiau kelis puslapius ir ryžtingai užverčiau. Neketinu pirkti - ji neverta net 25 litų, juo labiau - gulėti mano lentynoje.

"Bikerstory.lt. Lietuvos motociklizmo istorija 1918-1940 m." (2012) - svarbi perskaityti kiekvienam Lietuvos motociklistui. Turime žinoti savo istoriją. Žadami dar du tęsiniai.

Ir dar - tikiuosi, kad iš naujo atrasime Antano Poškos-Paškevičiaus kelionės užrašus ir jie bus išleisti šviežios knygos formatu.


"To remain true to yourself and instead of following where the path may lead, to go where there is no path and leave a trail".


Papildymas

Šiuo metu pasimėgaudama kremtu knygą Ted Simon ''Jupiter's Travels'' (1980).
O knygų lentynoje jau laukia labai skaniai kvepianti Rick Broadbent "Ring of Fire" (2010).

Artimiausiu metu įsigysiu šias:

"Marc Marquez: Dreams Come True: My Story" (2014).
"Pushing the Limits: The Two-Time World MotoGP Champion's Own Explosive Story" (2013),
Rick Broadbent "That Near Death Thing: Inside the Most Dangerous Race in the World" (2013).
Mat Oxley "Stealing Speed: The Biggest Spy Scandal in Motorsport History" (2010).

Tiesa, yra daugybė knygų apie "baikerius" (neretai pavadinime pabrėžiant "outlaw baikerius" :D). Visų tokių blevyzgų sąrašas - naujoje el. versijoje "The Ultimate Biker Anthology: An Introduction To Books About Motorcycle Clubs & Outlaw Bikers" (pasirodymo data - 2013 lapkritis). Kam įdomu - bus naudinga.

Dar? Ron Haslam "Rocket Man", Charley Boorman ''Race To Dakar'' (2007), Long Way Down (2008), ''Lois on the Loose'' (2007), Robert Fulton ''One Man Caravan'' (2003) ir t.t.


P. S. Kitas įrašas bus apie moto filmus.


Populiarūs įrašai