Neteisk

Neskubėkime teisti. Kitaip - nederėtų turėti nuomonės, jeigu nežinai.

Jeigu praeivis riebiai nusikeikė - ar dėl to jis yra nepraustaburnis?
Kaimynas nepasisveikino - nemandagus?
Susivėlusi panelė gatve šlepsi naminėmis šliopkėmis - nevalyva?
Kurso draugė visada vėluoja į paskaitas - jai nusispjauti ant mokslų?
Aš tapau raudonplauke - manote, man trūksta dėmesio?
Paguldžiau motociklą - nemoku vairuoti? Ir t.t.!

Tai apskritai gali nieko nereikšti. Arba turėti savyje nuostabią istoriją. Arba būtent tada gyvenimas gali būti apsivertęs aukštyn kojomis.

Keletas pavyzdžių.

Vienoje motociklininkų kompanijoje regėjau vyrą, apsitaisiusį daugybe žiedų (su kaukolėmis), metalinių apyrankių ir kaklo grandinių. Tyliai sujukau (na, suprantate). Bet daugiau nesigilinau. Ir teisingai.
Tik vėliau sužinojau, kad jis yra juvelyras - taigi alsuoja, gyvena metalu: jį apdirba, graviruoja, kuria nuostabius kūrinius. Ir iš to gyvena.

Labai stiprus, kresnas vyrukas kalbino mane stereotipiškai ir be užuolankų, buvo labai paslaugus. Kabino? Po kiek laiko sužinau jo gyvenimo istoriją: šis vyras augo vaikų globos namuose, kariavo Afganistane, po to sunkiai stojosi ant kojų. Dabar jis yra išskirtinis, patikimas, žodžio žmogus. Ir yra drąsus būti savimi - įsigijo svajonių motociklą "Goldwing".

Ir atvirkščiai.

Keletas žmonių, kurie yra besąlygiškai "vertinami" už savo visuomeniškus poelgius, veiklas, iniciatyvas; jie žinomi online ar žiniasklaidoje. Atrodytų, entuziastingi, "teisingi", garbingi žmonės.
Ir ką? Taip, kaip jie pavedė mane ar pasišiukšlino, niekas nepatikėtų. Tačiau patyriau savo kailiu (ne per apkalbas ar ore sklendinčią "aureolę") ką reiškia sukurta "etiketė". Tiesa, juos Jūs tikrai žinotumėte - tai LT moto "didieji".

Šiandien iš gyvenimo išėjo mano draugės močiutė. Žinau, ką jai reiškia žmonių "užuojauta". Ne tai, ką dauguma manote. Ji nepažinojo močiutės artimai. Niekada nesužinojo močiutės jaunystės nuotykių, gyvenimo istorijos, nesiklausė jos išminties sunkiomis minutėmis. Ji neskynė braškių močiutės sode... Močiutės tarsi nebuvo (o labai reikėjo!), nors gyveno čia pat, netoliese...

Taip sudėliojo gyvenimas. Kiekvienam savo kelias.

Aš stengiuosi neteisti. Nespręsti nežinodama.

Komentarai

 1. Na bet dėl plaukų dar reiktų pasiaiškinti..:)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Labai teisingos mintys... (y) neber nei ka ir pridurt... :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Dėl plaukų, tai kaip ir sakiai, geriau patylėkim ..............
  Dėl minčių, tai galiu pasakyti, kad visišką teisybė, o iš kitos pusės nesutikti su jomis. Pripažink, gyvenimas, keistas ir aš galvoju pagal dienos nuotaikas. Filosofinis gyvenimas, o filosofijai prieštaravimu daug.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Labas vaikinai,
  Ačiū už komentarus.
  Dėl plaukų atsakymas yra, bet tikrai ne viešajai erdvei. Ir - nejaugi labai svarbu, kodėl jie raudoni? Neįtikinsite, kad netinka - žinau, kad tinka :) Bet svarbiausia - man taip patinka!
  O dėl retorikos, Romanai, visgi manyčiau, kad negalima spręsti pagal nuotaikas.

  AtsakytiPanaikinti

Rašyti komentarą

Populiarūs įrašai