/ Moto GP 2013 Sachsenring /

Žilvinas dalinasi savo įspūdžiais:

MotoGP buvo kažkas nerealaus! Tai, ką matom per TV net iš tolo nėra panašu į tai, kas vyksta gyvai. 

Sachsenring trasa, kurioje vyko lenktynės (liepos 13-14 d.), tikrai didžiulė ir visus jos kraštus neskubant apeiti pavyksta tik per kelias valandas. 

Pirmoji diena buvo šokas ausų būgneliams. Prasidėjo kvalifikacija ir pirmieji išvažiavo Moto3 grupės dalyviai su 250 ccm motociklais - garsas žvėriškas. Ausis paskaudo jau pirmą minutę. Atrodo, kad vienoje vietoje daug malūnsparnių ir jie labai arti. Paskui važiavo Moto2 ir MotoGP su rosiais, bradl'ais, marquezais ir t.t. Avarijų irgi buvo. Pirmą dieną trasoje išbuvome nuo 8 ryto iki 5 val. - diena tikrai neprailgo. 

Antrą dieną jau jautėsi šiokia tokia įtampa, kadangi buvo apšilimas ir lenktynės. Po trasą vaikščiojau mažiau, nes kojas jau skaudėjo nuo vakar dienos. Vienos klasės važiavimas lenktynėse užtrunka apie valandą - 30 ratų. Rato įveikimas apie 2 minutes su trupučiu, bet prabėga kaip 20 min. Jei atvirai, prasidėjus rimčiausios klasės važiavimui oda pašiurpo ir pasidarė dar įdomiau :) 

Dar labai įdomu buvo tai, kad buvau ir paddock'uose, kur verda gyvenimas ir konstruojami motociklai prieš jiems išvažiuojant į trasą. Beje, bilietas tik į paddock'us kainuoja žvėriškus pinigus - 1560 eurų, todėl tarp žmonių stumdytis nereikėjo. 

Patekau ir į Tech3 Yamahos komandos box'ą. Atrodė kaip hakerių bunkeris su krūva įrankių ir keturiais motociklais. Keletas žmonių sėdėjo ir paskubomis programavo motociklo kompiuterines sistemas. Paskui priėjo mergina, kuri paaiškino, kas ir kaip čia vyksta. Motociklas turi 15 daviklių, kurie per nuotolį rodo vieno ar kito agregato būseną ir leidžia kažką pakoreguoti važiavimo metu. Žodžiu, technologijos kosminės!

Vėliau, jeigu motociklas yra sugadinamas ir neremontuotinas, jis yra neparduodamas, o sunaikinamas, kad technologija neatitektų kažkam iš konkurentų. Visa komanda yra sudaryta praktiškai iš draugų, beveik nėra žmonių iš gatvės.

Tiesa, į pačią trasą susirenka 150000 žiūrovų - atrodytų, lyg miestelis vienoje vietoje!

Įspūdžiai tik patys geriausi!
Populiarūs įrašai