Kalėdų dovana

Kelionė namo man buvo ypatinga gyvenimo dovana. Ji parodė mūsų šeimos gebėjimą būti ramia komanda pakankamai sudėtingomis sąlygomis. Ji taip pat man padovanojo žinojimą, kad aš turiu draugą.

//

Automobilis sugedo dar už 600 km - atsisakė generatorius. Ir kadangi šventės (niekas nedirba), negalėjome jo palikti servise. Nusipirkome 2 akumuliatorius ir nusprendėme važiuoti, kol važiuosis. Kuomet sustojome (jau sutemus), sušaudėme auto, kuris patempė iki degalinės. Čia pradėjome ieškoti pagalbos - skambučiai ir į Lietuvą.

Baikos atsakymą turbūt atsiminsiu dar ilgai: nė nemirktelėjęs, jis pasiėmė mašinos raktelius ir iškeliavo mūsų pasiimti. Vėlyvą vakarą. Už 300 kilometrų. Per šventes. Ir jo dukros gimimo dieną.

Kelias pasidengė gaiviu leduku, tempiamame automobilyje neveikė nei šildymas, nei šviesos, stabdžiai ir vairas - be stiprintuvų. Nepaisant to, nestokojome juoko ir džiaugėmės buvimu kartu.

Grįžome tik 6 valandą ryto. Tačiau visi sveiki ir labai laimingi!

Baika, manyčiau, nė nenutuokia ką mums reiškia ir visada reikš jo gestas. Tai ne tik pagalba ištikus bėdai, tai  - pasitikėjimo galia, žmogaus širdies kilnumas ir draugystės jėga. Bet kokiomis sąlygomis.

//

Populiarūs įrašai