Stunt girl_užkulisai

Trečiadienio rokas (Airbourne koncertas), šeštadienio džiazas (KTM posūkis) - ar galėjau numanyti, kas įvyks dar tos pačios savaitės sekmadienį? Metalas??? Kaip bebūtų, su kokiu muzikos stiliumi belyginčiau, tai yra tik metafora. Viskas, kas įvyko yra mano širdies ritmas!
Ir, tiesa, metalo tikrai buvo!

---
Šis įrašas kabėjo ore neskelbtas tol, kol buvo uždegta žalia šviesa: paviešinta informacija, kad ši reklama - atlikta profesionalų, ne šiaip save nufilmavusių mergičkų. 
Taigi praėjus 6 mėnesiams dalinuosi užkulisais. Šiandien jau sninga!
---

Kuomet mokinys pasiruošęs, pasirodo Mokytojas.

Įkvepiu ir pasakoju.

Atranka į reklamos vaizdo klipą užtruko neįprastai ilgai. Dar nei vienoje atrankoje į fotosesiją ar vaizdo įrašą neteko dalyvauti net 3 perklausose ir keliuose rūbų primatavimuose! Buvo ieškoma 3 merginų (4-oji jau buvo aiški ir žinoma, nes profesionalė). Pradžioje kandidatavau į Redneck Babe (kaubojės) tipažą, nes tiko mano išvaizda. Tačiau režisieriui išsyk pasakiau, kad negalėčiau įsijausti į tokį personažą (hyperaktyvę savo kūną itin pabrėžiančią merginą). Tuomet jis ''perkėlė'' mane į Sexy Mechanic (tokie buvo personažų pavadinimai).

Aš tikėjau, kad atranką praeisiu - juk reklamos filmavimas vyks GARAŽE!!! Aš turiu ten patekti!

Tikėjimas yra labai stiprus dalykas! Atranką praėjau. Tačiau po pokalbio, kas man yra technika - į dar kitą personažą :)

Filmavimo laiką sužinojau tik šeštadienio vakarą - po KTM dienos apibrozdinimų tiesiu taikymu atlėkiau į garažo apžiūrą, pirminį pasitarimą, instruktažą.
Nusimatė ilgas ir intensyvus sekmadienis - nuo 7 ryto iki 22 val. vakaro. Garažas - iš seno, apleisto perdarytas į labai gražų. Kompozicija, detalėmis, įranga - viskuo.

Tiesa, režisierius - norvegas, operatorius - venesualietis, užsakovai - baltarusiai, prodiuseris - lietuvis! Tad kontingentas pakankamai mišrus.

---

Ankstyvas rytas. Tik pabudusi lendu į suknutę ir lekiu filmavimo aikštelėn. Visi apsnūdę, bet pilname darbo režime. Merginos jau pudruojamos, aš primatuojama pas stilistę. Daug vyrų - kiekvienas savo pareigose.
Pirmoje dienos pusėje vyksta kitų panelių filmavimas. Tamsiame, drėgname, pridūmintame garaže panos pjausto mašinos stogą! Nes iš jos ketina padaryti kabrioletą! Tai, kas ten vyko - sunku apibūdinti! (Turiu pastebėti, kad vaizdo irašas to nelabai atspindi...)

Netikėtai užsakovams prireikė mano ryškesnės plaukų spalvos. Tad čia pat, vietoje, mažutėje kriauklėje man perdažėme plaukus - į sodresnę, ryžesnę spalvą.  Nebuvo net karšto vandens, tad pilstėme puoduku iš arbatinio. Ekstremalu? Dar neee!

Pagaliau išdžiovinta galva ir nušpakliuotas veidas. Esu pasirengusi susitikti su jau atvykusiu... kaskadininku.

Kaskadininku.

Pro-stunter'is Saulius visiškai atsipūtęs spindi vidine ramybe. Mudu dar turime laiko, nes šiuo metu filmuoja kitas 3 paneles. Apsitariame, kad viskas ramiai - ''pasišildysime'' mašiną, pavažinėsim, žinosim kaip ji gazuoja, stabdo ir pan.
Lekiu į aikštelę keliems kitiems kadrams.

Ir štai, antroje dienos pusėje, ateina triuko eilė. Tai reklamos ir visos dienos kulminacija. Techninis automobilio paruošimas užtrunka ilgai. Su Sauliumi kalbamės, klausinėju, mėginu suprasti - jis kartoja atsakymus tiek kartų, kiek reikia. Žinoti, informuoti ir padaryti viską, kad triukas pavyktų yra jo atsakomybė ir pareiga.
Viską parepetavę žodžiais ir judesiais gavome dar šiek tiek laiko, nes... automobilis išvis nebeužsivedė! Tuomet sužinojome, kad negalėsime jo netgi pasimėginti nei sužinoti, kaip gazuoja, stabdo ar veikia atbulinė pavara. Ką bekalbėti, kad tai turėjo būti vienintelis, nekartojamas kadras (su ekstra rezervu antram kartui).

---

Akimirka artėja. Garaže visi zuja kaip bitės - kiekvienas su savo pareigomis. Išeinu įkvėpti gryno oro. Pabūti su savimi. Atkartoti veiksmus, kuriuos turiu atlikti automatiškai, nes tai - juk vienos ar kelių sekundžių reikalas.

Ir mane jau pakviečia. Įlipu į automobilį (jį mechanikas užvedė iš kapoto pusės). Uždarau dureles. Toli nuo manęs ir automobilio (nes garažas platus) visa komanda (gal apie 20 žmonių) išsirikiavusi savo pozicijose. Visi pasiruošę. Mirtina tyla. Įdomi būtų buvusi fotografija - kaip atrodė jų veidai žvelgiant į mane - ne profesionalę - pasiruošusią atlikti triuką.
Periferiniu matymu arčiausiai "pavojaus" matau tik Saulių. Kvėpuoju. Girdžiu darbinius šūksnius: "Everybody ready! Camera rolling! Sound rolling! Silence, please!!!" Tada išgirstu mudviejų su kaskadininku sutartą signalą. Jis taria: "Ready!" - aš nuleidžiu ranką nuo vairo ir įjungiu pavarą - "And.... GO!"
Man prieš akis - pusiau atverti garažo vartai. Turiu spausti iki dugno, bet neužbuksuoti automobilio. Itempti rankas, kad save pritraukčiau prie vairo, bet instinktyviai jo nepasukčiau. Tik priartėjusi prie vartų privalau teisingai pasilenkti. Kuomet kirsiu garažo vartus svarbiausia neatleisti gazo, kad užtektų greičio nurėžti stogui...

Akimirka.

Tas jausmas... Koks jis buvo? Oficialiai - aš pajutau kaip už nugaros dideliu trenksmu palieku dalį automobilio. Kaip dūžta visas galinis stiklas, sukeldamas efektingą garsą. Ir nustembu - kaip šviesu virš galvos! Tik pajutusi, kad esu saugi - galiu pilnai pakelti galvą ir pradėti stabdyti.
Neoficialiai? Tai per daug asmeniška patirtis viešai erdvei. Galiu tarti tik tiek - ji buvo ypatinga, pulsuojanti gyvenimu ir labai ryški!

Man buvo nurodyta: išsyk viename kadre tik pravarius vartus, stabdyti ir iš karto paduoti atbuliniu užsukant vairą. Tad nedelsdama jungiu atbulinę pavarą, pajudu, nes juk negirdžiu įprasto "CUT!", kuris reiškia filmavimo pabaigą. Tačiau kaip iš giedro dangaus pasigirsta plojimai ir balsai, visa komanda strimgalviais lekia į lauką, puola prie manęs. Aš nesigaudau: "Ei, juk dar nebaigiau veiksmo..." - man iš tiesų kilo tokia mintis! :)
Sveikino visi, bet šitą momentą aš pamenu mažiausiai. Daugybė apkabinimų... Tuo metu man svarbiausias buvo Saulius. Jis (pradžioje vienas pirmųjų pribėgęs žiūrėti, kaip aš), man išlipus iš automobilio tarė: "Eikš, pasveikinsiu ir aš... kaip kaskadininkai sveikina."
Su juo aptariau veiksmus - ar viską atlikau, kaip tarėmės. Man buvo labai svarbu jo nenuvilti.

Prieš triuką daugelis klausinėjo, iš kur tiek drąsos. Pripažįstu, kad krauju tvinkčiojo jaudulys visus veiksmus atlikti automatiškai ir užtikrintai. Kaip sakė Saulius - kaskadininkai irgi žmonės! Tačiau kai tiesiog "imi ir darai" - negalvoji, kad tai yra drąsa. Netgi negalvoji, kas yra drąsa. Tiesiog sau to veiksmo neįvardini.

Po to dar laukė ilgos valandos filmuojant - vairavau (gazavau) mašiną pirmyn, posūkis (pakankamai greitas, bet ne per daug, kad panos neišlėktų iš kabrioleto, nes stovėjo), atgal, kartojam... Operatorius ieškojo geriausio sprendimo. Jau po 21 val., o mes dar filmuojame. Lauke stipriai atšalo, kiekvieną pauzę dengiausi pleduku. Ką bekalbėti apie milžinišką, malonų, bet visgi nuovargį.

---

Paskutiniais sakiniais tariu esmę: šį triuką turėjo atlikti kaskadininkė profesionalė. Bet ji staiga nebegalėjo. Jos "vaidmenį" (ar tai vaidyba?) atlikau aš.

---

Rytas, gal 6:30, tik pabudusi


Daugiau ryžumo:


Tuo metu garaže filmuojama...


Štai ir aš!


Automobilyje:
Make-up štrichas:


Pirmieji filmavimo kadrai:


Po triuko:


Filmavimas tęsiasi...


Video klipas čia.

Tiesa, GoPro. Be A Hero vaizdo kamera man visada asocijavosi su žmogaus galimybių ribomis ir sportininkų profesionalumu. Ji - ypatingų, ekstremalių kadrų įamžintoja. Ir, kaip sakė Brolis, kamera skirta naikinimui.
Manyčiau, GoPro reikia užsitarnauti. Ir tikrai ne finansiškai (dabar kas 10-tas ją jau turi), bet morališkai.
Tad galite įsivaizduoti, kaip netekau amo supratusi, kokia kamera buvau nufilmuota iš automobilio salono. Jau po kelių dienų sulaukiau prodiuserio skambučio - jis norėjo man perduoti įrašą, kuriame užfiksuotos 4 lemiamos minutės. Akimirkos, kupinos tobulo gyvenimo. ''Čia ir dabar''.


Populiarūs įrašai