Stuntriding Eurocup 2014 (2)

Stuntriding Eurocup 2-asis veiksmas buvo linksmas! Gal paradoksalu, bet šis sportas žavus ne tik dėl triukų, bet ir dėl galimų netikėtumų ar techninių nesklandumų.

Tarkime, prancūzas Kevin Parussini pametė batą, tad pusę triukų atliko tik su balta kojinaite. Kitam dalyviui gabalais lūžinėjo sparnas, - atlikęs pasirodymą, vaikinas susirinko motociklo dalis. Lietuvaitis Lukas pakerėjo žaismingumu ir choreografijos elementais - kuomet jam pabėgo motociklas ir parkritęs pradėjo suktis ratu, Lukas greta jo sušoko breiką. Šis vaikinas jau turi cinko ir tikrai "užaugs" iki kovos dėl stipriausių pozicijų. Rusas Aleksandras, atlikęs triuką ant motociklo žemyn galva, vėliau atliko ir sukutį ant šalmo (žemės).

Tiesa, jeigu pirmajame etape vienas dalyvis variklyje pamiršo medžiagos skiautelę ir ši pradėjo rūkti per jo pasirodymą, tai šį kartą per dienos treniruotę lūžo suomio motociklo rėmas. Bet net ir tokiomis aplinkybėmis, vaikinai sukosi iš padėties ir čempionate dalyvavo.


Net penki lietuvaičiai pateko į finalą (gal dėl to, kad turėjome net 2 lietuvius iš 3-ių teisėjų? ;)! Vieni po kito jie pasirodė vis geriau. Džiugu, kad auga stipri komanda ir mūsuose.

Tačiau šį kartą suomis Joona Vatenen pasirodė... kitaip. Tarsi aną kartą gyvenęs iš tiesų, parodęs koks jis yra, dabar tik mėgino būti toks, koks buvo tada. Kaip įvardino pažįstamas, dabar jo važiavimas tapo cholerišku. Daug karštų, agresyvių "įsibėgėjimų" ir įprasti, techniškai preciziški triukai.
Prancūzas Benjamin Baldini turi stilių. Jo savitumas yra sklandus šokis su motociklu. Džiugu, kad jis buvo įvertintas antrąja vieta.

Jau per kvalifikaciją Aras užtvirtintai parodė, kad atvyko nugalėti. Ir kad tokių "kliurkų" kaip Kaune pirmojo etapo metu, daugiau netoleruos. Finale jis tiesiog užbūrė. Atidirbtas kiekvienas milimetras, nauji jam ir originalūs šiame sporte bent keli triukai. Išsirinkau ir naująjį triuką-favoritą (nes "senojo", kurį mėgau, jis nebeatlieka). Jo stilius susideda iš sudėtingų detalių, pastebimų akcentų, visa tai itin greitai ir sklandžiai surišant viena su kitu. Žodžiu, po Chris Pfeiffer eros turime naująjį pasaulio lyderį.
Prognozuoju, kad šiais metais Aras taps pasaulio čempionu. Nebežinau nei vieno geresnio stunter'io.

Šį kartą sėdėjau prie įvažiavimo į užkulisus, tad motociklai orą perskrosdavo visai čia pat. Taip pat galėjau iš arčiau stebėti organizatorių, vedėjų, teisėjų darbą, dalyvių ir jų komandų emocijas.

Po renginio lankiausi ir užkulisuose. Tuo metu dalyviai šventė arenoje, tad jų motociklai stovėjo vieni. Koks tai buvo vaizdas! Pabirai, nerūpestingai sustatyti, išraiškingų siluetų, nutvieksti iš arenos sklindančios šviesos, spalvingi ir romūs jie ištikimai laukė savo šeimininkų. Tyla (sąlyginė tyla) ir prieblanda, kurioje juos užfiksavau, buvo ypatinga akimirka.

Daugiau info ir puikios fotografijos > čia!

Na ką, kitas panašus reginys: liepos 4-6 d. "Stunt GP" Bydgzoszcz, Lenkijoje.

Juliaus Kalinsko/ 15min.lt nuotr.
Juliaus Kalinsko/ 15min.lt nuotr.

Populiarūs įrašai