Mototourism Rally 2014

Arba Trys mergučios, du motociklai ir JAWA!

Švilpiu su vėjeliu, motoras dailiai burzgia. Žvilgtelėjusi pro galinio vaizdo veidrodėlį negaliu nukabinti šypsenos - panos skendi mėlynuose dūmuose :) Mes dalyvaujame ralyje! Su JAWA!

Sumanymas važiuoti Mototoursim Rally kirbėjo jau pavasarį, tik tada dar nenumaniau, koks nuotykis tai bus! Tačiau kai organizavausi Jawutės servisą, supratau, kad ji "atgimė" ne šiaip sau - reikia dalyvauti! Džiugu, kad merginos pasirašė šiai, galima sakyti, mažytei "aviantiūrai". Sutarėme starto vietą (ten, kur "gyvena" JAWA), sustygavome detales, netgi pasiskolinau navigaciją. Buvau tikra - bus linksma!

O nuotykiai prasidėjo dar išvakarėse. Naujas akumuliatorius atkeliavo tik dieną prieš: su skriepka dūrėme elektrolito talpos angas, suleidome skystį, bet - kaip įkrauti be "krokodilo"?
Laimei, sodyboje viešėjo mano brolis. Jis, nė nemirktelėjęs, paruošė laidus ir įkrovė akumą iš MINI Cooper! Skubiai užvedėme - turėjau tik kelias valandas praeiti TA. Su nuostaba akyse - malonumas vairuoti! - nulėkiau į Šakius. O čia vyrai sako, kad nieko nebepriima, nes ką tik atvyko prietaisų kontrolieriai "iš pat Vilniaus"! Ką gi, TA atliksime prieš ralį ryte.

Balzganą šeštadienio rytą švilpėme į Jurbarką. Lėkdama žvyrkeliu džiūgavau: motociklas rieda puikiai, gražiai kelyje stovi ir aš išties "gaudau malonumą"! Ir TA praeiname! Tad nedelsdamos užsiregistruojame ir pradedame savo ralį.

Neskubėdamos, atsipūtusios aplankome keletą punktų. Kur tik sustojame, miesteliuose išdygsta žavingai žilstelėję vyrai, ilgesingomis akimis kalbėdami apie savo jaunystę ir jųjų Jawas. Nuostabu jų akyse matyti žaižaruojančias ugneles!
Tačiau artėjant finišui, jau reikėjo spustelėti - net degalinėje nestojome. Atvykome tik 7 minutėmis vėliau (nes grybavome Birštono gatvėmis), tad galima sakyti - laiku!

Na, o JAWA visą dieną dirbo puikiai. Tik kartais pasispyriodavo - turėdavau paplušėti, kad ją užvesčiau. Bet tai niekis.
Tačiau vėliau, po finišo, matyt, ji pasiilgo romantikos: pritrūkau benzino, užgesau, susiveikėm, užsipylėm. Riedame toliau, tačiau netrukus, jau sutemus dar kelis kartus užgesau. Ji nebenorėjo kurtis, net stumiant. Pro šalį kaip tik važiavo organizatoriai, tad pasiūlė pagalbą. Pakrovę motociklą į autobusiuką, keliavome nakvynės vieton. Buvau taip pavargusi, kad nebegalvojau, kas bus rytoj, kaip/ ar užsikursiu ir pan. Sapnuose riedėjau su: "tran tan tan tan tan"! (:

Rytas išaušo apniukęs, bet tai negadino puikios nuotaikos net po trumpos nakties ir nežinant, ar JAWA šiandien važiuos. Išėjome ieškoti pagalbos. Ir suradome! Po valandėlės krapštymosi vėl išriedėjome į kelią. Grįžinėjome į Vilnių per liūtį, bet linksmai, juokdamiesi ir laimingi kelionėje.

Po tiek nuotykių tariu ačiū visiems, kurie pagelbėjote. Ypač ačiū merginoms Justei, Danguolei ir Saulei, bei kolegoms Romanui, Simui, Algiui ir kitiems. Ačiū ir organizatoriams - ne tik už renginį, bet ir operatyvią pagalbą.

Svarbiausia, kad pasiekiau (bet turbūt, kai vairuoji JAWA, derėtų sakyti - "pasiekėme" visa komanda kartu) visus tikslus, kuriuos buvau užsibrėžusi: grįžome sveikos, JAWA pati, savo eiga pasiekė Vilnių, ir buvo labai linksma!
(Kitais metais į tikslą įtrauksiu ir azartą: aplankyti kuo daugiau punktų! ;))

Tiesa, nuolatos turėjau save gaudyti ir "nulaikyti" motociklą, kad lenkdama neviršyčiau 110 km/ val. (kitaip grėsė baudos taškai finiše). Kadangi Jawos spidometras švytavo pirmyn-atgal 20 kilometrų paklaida, pasiklioviau navigacija. Nebuvo lengva nelėkti, tačiau pavyko: didžiausias greitis - 107 km/val.!
O odometras per savaitgalį pasisuko 400 km. į priekį.
Starto vieta. Gelgaudiškis/ Jurbarkas:


Brolis, laidai ir MINI Cooper:


Panos:


Šeštadienis. Reikalai nuo ankstyvo ryto:


Pakuojuos: kuo daugiau, ryškiau ir bilekaip :)


Į TA!

Justė tvirtina navigaciją:


Renkamės ralio punktus:


Vienas iš objektų, Viešvilė:


Panoms neliūdna!


Make-up veidrodėlis:


Trijulė:


Kai navigacija pjauna pievas, renkamės žemėlapį.


Vienas iš punktų, karalienės Luizos tiltas, Panemunė-Tilžė-Sovietskas, pasienis:


Reikalai degalinėje:Kur tie tepalai?Gavom:


Prie stendo finiše - komanda "Temperatūra":


Dvi labu tokios!


Benzinas iš GS:


Nea, nebevažiuosiu! 


Rytas, hmm... Ką darom, Jawut?


"Kaip tai? Bandom!"


:)


Boys always be boys!
Elektra iš V-Max!


Mano šmutkės keliauja ant Saulės RR:


Saulė nesiskundžia! ;)


Degalinė, linoja:


Kita degalinė, lyja:


Ir... keletą kartų užgesusi senamiestyje, JAWA oriai pasiekė savo laikiną prieglobstį Vilniuje!


//
Danguolės foto reportažas (čia) galėtų vadintis "Gerai, kad mes niekur neskubam" :DD

Kelios organizatorių fotos:

Populiarūs įrašai