"Visai kiek kitaip". Kodėl, tėti?

"Kodėl taip yra, tėti?" - Agnes įkvepia chloru prisotinto oro. Kvėpavimas, paniręs vandeny, dirba visu pajėgumu. "Kodėl turiu kovoti, kodėl man reikia važiuoti? Juk būtų lengviau gyventi ramiai." Paliečia pirštais ir vėl atsispiria - pirmas grybšnis visada būna kitoks, kažkuo ypatingas.

"Kodėl, tėti? Neturiu tau nieko įrodyti, juk nesi greta, kartu. Nenoriu nieko įrodyti ir kitiems." Į baseino sieneles teliūškuoja vanduo. "Tai man to reikia. Tik kodėl turiu ne tik nugalėti baimes, bet ir išmokti neilstančio optimizmo žmonių pagiežoje? Per daug pastangų išvargina. Nors... būtent tada net mažutė pažanga tampa pergale." Plaukimas padeda dėlioti mintis, susigrąžinti ramybę ir vėl žinoti.

Baseinas aidi nuo skambančio vandens. Agnes liko viena visame takelyje - savas tempas ir taisyklės, kiek ir kaip šiandien nuplaukti. Ilsėdamasi prie takelio sienos, pakelia galvą ir užsižiūri. Fotografijoje peteliške plaukia jaunas, veržlus vyras."Ką patartum... Tėti?"
Rasi, nes ieškai. Nes jauti kryptį ir esi savo kelyje. Tu pasiruošusi atsakymui." Laisvuoju stiliumi, grybšnis po grybšnio. Kai ko nors labai nori, turi būti tam pasirengusi.

Maudžia, bet krūvio ji nesumažina. Pilna treniruotė įprastu tempu. Žvilgsnis pasako daugiau negu bet kokie žodžiai. Iš dalies - jis kalba apie emocinį skausmą. Iš dalies - jos akyse matyti nenugalima jėga įveikti save, priimti praeitį ir užmerkti akis prieš dirbtiną, vulgarų pasaulį. Žvelgiant iš šalies, mergina atrodo užsispyrusi - geriausiu atveju, principinga ir kieta - pašaliniams, o "ožiuota", arogantiška ar įžeidi tiems, kurie nesigilina daugiau negu fizinis grožis, išorė.

Agnes kovoja savo asmeninėse varžybose. Ji privalo padėti tašką - nebeleisti praeities žaizdai kraujuoti. Tai galop turi tapti "tik" randu. Aižintis skausmas ir sunki goda privalo liautis. Mergina turi gyventi visu pajėgumu.

Maudžia. Stipriai. Šį kartą - petį nuo smūgio į rąstus. Bet Agnes tvirtai žino - fizinis skausmas niekada neprilygs širdies. Stiprybė nėra masėje. Nors, žinoma, reguliarios treniruotės reikalingos širdies ritmui ir giliam kvėpavimui, formuoja raumenis. Visa tai padeda bendrai ištvermei - kuri iš dalies priklauso kūnui, kad jis per anksti nepavargtų. Kita dalis - tai mąstymas: ryžtas, valia ir kantrybė.

"Tėti, tu man padėsi. Mudu tai pradėjome, mudu ir pabaigsime. Tau atleidau, atleisiu ir sau. Tai mudu kartu laimėsime. Net jeigu... tu netikėtum manimi."

Agnes stipriai alsuoja, nusiima plaukimo akinukus, kepuraitę ir paskutinė iš visų išlipa iš baseino. Žydras vanduo atspindi dangų ir rimsta tyloje.Populiarūs įrašai