Raudonį paslėpė pudra

15min.lt rašiau:

...pasirinkau pozityvą - skyrelį "Nuoširdūs egalitaristai...". 

Norėjosi (ir sau pačiai) akcentuoti tuos draugus ir kolegas, kurie neskirsto, bet ir neniveliuoja lyčių ant motociklo ir merginas palaiko kaip bendramintes, degančias ta pačia aistra. Džiaugiuosi, kad šie vyrai yra ryškios asmenybės ir šiek tiek gailiuosi, kad dėl laiko stokos to nepavyko atskleisti fotosesijos metu.

Taip pat turiu pripažinti, kad net turint stiprią idėją, viziją, kaip ją pateikti, būtinus profesionalus, nebuvo lengva. Fotosesija buvo tiek pat linksma, kiek ir sudėtinga, - įvardinčiau ją labiau kaip procesą negu rezultatą. Tačiau džiaugiuosi, kad tai buvo gražus ir drąsus bandymas, kartais tapdavęs tikru iššūkiu. Visiems. 

Trumpiau tariant: kad ir kiek moto šiknių pasitaikė kelyje, vienas iš dešimt buvo normalus. Reikia juos surinkti į krūvą ir jau bus minia.

Apsikeičiame stereotipu: šį kartą vyrai mažiau apsirengę negu mergina. Justo Lengvino nuotr.

Šioje fotosesijoje kūrybinis aspektas, kurį bandėme pagauti, suprasti ir įgyvendinti, buvo svarbiausia dalis. Veiksmo kokybė. Nuo tokių smulkmenų, kad dėvėti ir kelių apsaugas po kelnėmis (nors niekas jų nemato) iki sudėtingesnio uždavinio - specialiai neatsivežti motociklo. Esu tikra, kad būti motociklininku nebūtinai reiškia fotografijose rodytis su plieniniu žirgu. Man užtenka ir akių, portretų. Kita vertus, orientuojuosi į (mažą Lietuvos) moto bendruomenę, tad ir nereikia, kad suprastų visi.

Justinas Ankėnas. Koks dar motociklas? Monikos Sutkutės nuotr.

Viskas įvyko labai greitai: nespėjau net su kiekvienu ilgiau pasikalbėti, neturėjau kada pasigrožėti užkulisais. O čia tikrai buvo į ką akis paganyti ir atsipūtus pasijuokti kartu. Taigi buvo greita ir... karšta :) Abiem prasmėm. Su termo rūbais, moto apranga ar išsirengus iki "pupytės" priedangos... Bet buvo karšta ir taip, kad beveik nepakėliau akių. 8 vyrai be marškinėlių, savo noru sutikę nusirengti, ramiai lūkuriuojantys, kol nagus nusilakuosiu... buvo stipru! Jaučiausi labai neįprastai - tad, deja, nei jų apžiūrėjau, nei nužiūrėjau :))) Gerai tik, kad raudonį skruostuose slėpė pudra. Kurios, beje, irgi prašiau naudoti kuo mažiau: važiuojant motociklu man nereikalingas net akių tušas.

Turbūt nekils klausimų, kodėl mušė raudonis! Justo Lengvino nuotr.

Esu dėkinga visiems "pasirašiusiems" modeliams - draugams ir kolegoms: Emiliui Balčiūnui, Gediminui Ledauskui, Viliui Malinauskui, Justinui Ankėnui, Pauliui Leikai, Ričardui Rimkui, Ramūnui Štarui, Pavelui Bogdžiūnui bei Mantui Matukynui. Visada akcentuosiu, kad jie yra išskirtiniai ne tik dėl to, kad išdrįso stoti prieš objektyvą dėl moto merginų, bet ir apskritai - kiekvienas su savo charakteriu, polėkiu ir jėga. Visa tai taip pat norėjau ir vis dar noriu atskleisti plačiau...

Mantas Matukynas sako: "Nors fotosesijos pradžioje visi jautėsi nedrąsūs, pasimetę (ir aš), įpusėjus veiksmui, kai visi pradėjo dėtis aprangas, kažkas atsitiko. Pradėjau jaustis gerai: stiprus, energingas, linksmas. Pasižiūrėjau į kitus - jų veiduose atsirado šypsenos iki ausų, dingo išgąstis."


Ne į mane žiūrėkite... Kolegų išraiškos po truputį skleidėsi įdomia kryptimi. Justo Lengvino nuotr.

Ačiū ir entuziastingai fotografei Monikai Sutkutei, kuri paėmė vadeles ir puikiai dorojosi su tokia armija; visažistei Elvyrai Stankevič, kuri nepriekaištingai išskaitė mano bruožus ir susitvarkė su visų vyrų nosių blizgesiu. Ačiū ir backstage fotografui Justui Lengvinuirally-video.eu komandos už taikliai sugautas akimirkas žavingas. Smagu, kad apsilankė ir dykumų ralių fotografas italas Alessio Corradini - jis stebėjo, komentavo.

Justas Lengvinas (rally-video.eu) dalinasi mintimis: "Buvau ir stebėjau fotosesiją - gaila ne visą, bet užteko ir tiek. Buvo labai fun! Daug kas sakė, kad reikėjo motociklo - tokia pirma mintis ir man piršosi - bet dabar permąstęs galvoju, kad kaip tik geriau be jo. Motociklų žmogus gali pakeisti dešimt per dieną, bet žmogus tai liks tas pats. Kadangi fotosesija buvo orientuota į motociklininkus, ne į "baikus", tai, manau, to motociklo studijoje visai netrūko. Arba jeigu būtų buvę, būčiau norėjęs kokių trijų ar penkių.
Fotosesijos laiko ir idėjos išpildymo santykis irgi puikus. Nebūtų buvę lengva fotografuotis visą dieną, tad trijų valandų pilnai užteko. Vyrai ten susirinkę motociklininkai - stiprūs ir galingi, bet daugiau nei trijų valandų fotosesijos kažin ar būtų ištvėrę.
Buvo jėga. Tiesa, jau beveik pradėjau ieškotis mokyklos, kuri būtų arčiau namų ir mokytų važiuoti motociklu. Tai užkrečiama, mielieji."

Motociklininkė. Justo Lengvino nuotr.

Na, o labiausiai įsiminė šios kelios akimirkos: fotostudijoje griežta tvarka, tad atėję vyrai pirmiausia lipnia juosta klijavo visų savo batų padus... Turėjau susiveikti sexy, bet skoningą maikutę. Kadangi drabužių apskritai turiu mažai, tiesiog nusikirpau mėgstamą. Ramūnas (Ežiukas), teikdamas gvazdiką, garsiai šaukė: "Mano, mano imk, ne jo!" :)))

P.S. O jeigu iki šiol vis dar neaišku apie ką buvo fotosesija, štai santrauka: gajus stereotipas, kurio vietomis apsikeičiame. Pupytė šalia moto vyrų (apsitempiau net "pavojingas" moters įvaizdžiui tympas!) ir nusirengę vyrai šalia moto merginos.

Populiarūs įrašai