Dakaras_ mano paraštėse

„Paimkime vieną motociklą, pridėkime vieną nesveikai užsispyrusi važiuotoją, išimkime mechanikus, įrankius, support vehicle, pasirengimo laiką, miegą ir lovą. Kas lieka? Dakaro ralis, Malle Moto klasė.“

Mano pastebėjimai apie Dakarą: kas įstrigo atmintyje, kas atėmė žadą, ką skaičiau spaudos pranešimuose ir stebėjau soc. tinkluose.

Ji - 12-a!

Stage 14, Cordoba to Cordoba; Photo Florent Gooden / DPPI
--
Nuojauta neapgavo - kažko buvo "per daug". Taip svarsto ir Lyndoną kalbinę žurnalistai:


--
Balys Bardauskas - trečiasis lietuvis motociklininkas, užbaigęs Dakarą. Šaunuolis!

--
Lietuvių vienybė buvo pati gražiausia dovana šiame Dakare. Džiugu, kad turėjome progos ją pamatyti, nes finišavo visi. Tai, žinoma, yra įrodymas, kad esame ištverminga tauta. Tekstų šia tema daug...

Edgaro Buiko nuotr.
--
How cool is that! Lietuviai patraukė organizatorių dėmesį dėl revolutionary technology. Kita vertus, kad mes tokie pirmieji yra akibrokštas, nes pasaulis (arba sunkiausios pasaulyje varžybos) jau senokai turėtų naudoti alternatyvią energiją...

--
15min dar šiek tiek parašiau apie legendinius herojus.

--
Apie LT motociklininkus, dalyvavusius Dakare - mano tekstas 15min.lt.

--
Ne vienas man yra sakęs, kad kuo mažiau dalyvių pasiekia finišą - tuo stipresnės varžybos, neva tai parodo varžybų lygį. O aš niekada nemaniau, kad iškritinėjantys, juolab traumuoti, dalyviai yra "lygio" rodiklis. Nežinau, bet šįmet man atrodo jau per daug tokių - ir net lyderių, top vairuotojų. Manau, ORGA persūdė - ta prasme, kad šiame Dakare yra nenuoseklu, kažkas man nelimpa, dar nežinau kaip pasakyti ar apibūdinti... Bent jau stebint iš Lietuvos, toli nuo pulsuojančių varžybų.

--
Kai po 10-ojo ruožo pasitraukė dar vienas moto lyderis van Beveran, o 11-ą ir Barreda, važiavęs su kelio trauma, lenktyniaujančios moterys Laia Sanz (bendroje įskaitoje - 15), Rosa Romero (66), Gabriela Novotna (74) ir Mirjam Pol (82) atrodo neįtikimas dalykas. Gaila, 11-ą dieną "iškrito" pirmoji čekė "imusi" Dakarą Gabriela bei jau 7-ą kartą važiavusi, Nani Roma žmona Rosa :( :( :(

Laia, maratono dienos, Horacio Cabilla nuotr.
--
Aišku, kai emocionalusis V. Žala ir intelektualusis S. Jurgelėnas bendroje įskaitoje vis dar (10 ruože) varo 13-i bendroje įskaitoje yra kažkokia nerealybė. Kad Antanas tvirtas ir stabilus kaip tikras vilkas - irgi. O Benas nepaliauja kelti šypsenos - atrodytų, kad jis visą tą dramą ir sėkmingus šposus tiesiog užsako! Grįžimas ant trijų ratų, praleisti keli punktai - tai dar kita "strategija" kaip įveikti Dakarą. Beje, Beno komanda suka super filmukus! Logiška ;)

Su trim ratais. Edgaro Buiko nuotr.
--
Na ką, 7 ir 8 etapas (vadinamas "maratonas") buvo kažkas tokio. Lietuvaičiams, ir ne tik.
Jeigu Lyndonas pasakė, kad tai buvo "really brutal", reiškia taip ir buvo. Man pačiai baisiausia vaizdo įrašuose atrodo net nebe klampus smėlis, o camel grass kupstai... Tiesa, britas, po ilgiausio šio Dakaro greičio ruožo, atšaukus 9 etapą, atmynė dar kone 500 km iki kitos nakvynės vietos. Kosmosas! Ir miegojo po žvaigždėmis, nes neatvyko Malle Moto autobusas. Ar sakiau, kad kosmosas?! ::)

Kaip šis moto keliautojas-lenktynininkas padėjo keturratininkui: "Just 2 more"...

--
Antano ir Dariaus komandos mechanikai - tokie linksmučiai! :D

--
Apie herojus parašiau ir 15min.lt

Olivier Pain laisvą dieną

Malle Moto iš archyvo :)

--
Įdomūs faktai - kolegos tekste 15min.lt

--
Aš įsimylėjau! Kada vyrai yra patys gražiausi, manęs paklaustumėte? Niekada (nes tai moterų sritis) arba nusikalę po enduro dienos!!! Vienas gražiausių Lyndon video. Jis yra Dakaro fenomenas ir jį yra nepaprastai įdomu stebėti (kiekvienos dienos epizodai - fb ir youtube paskyrose). Ir, žinoma, Olivier Pain taip pat prisidės prie dar didesnio Malle Moto skaičiaus kitais metais! Super tiesa.

Olivier ir Lyndon (6 diena)

--
Deja, po 4-os dienos pasitraukus ir lyderiui Sam Sunderland, šiek tiek ir apie moto traumas - mano tekstas 15min.lt.

--
O lietuviai Dakare... Net širdis apsąla girdėti, kai jie vieni kitiems padeda, kaip nepamiršta vieni kitiems padėkoti, kaip gerai važiuoja ir laikosi trisdešimtuke. Charizmatiški Antanas su Dariumi, linksmučiai Vaidas su Sauliumi visada yra šviežias pozityvo gūsis, o rūstaus veido Benas žavingas savo nuotykiais. Trūksta tik gyvų Balio komentarų. Lietuva, pirmyn!

Negaliu atsižiūrėti šių video!!! Ta pati (ketvirta) diena, skirtingi nuotykiai:
Dakaro džentelmenai! Kokia foto! Kokios šypsenos! "Ai, kas ten žino!"
Talentas, ištvermė, optimizmas! Ratų keitimo diena :)
Skardis, vietinių "ai jai jai" ir Beno "Come on!"

Vytauto Dranginio nuotr.

Apie lyderius 15min.lt (mano tekstas). Taigi! Po antrojo ruožo "Joan Barreda is still chasing an overall Dakar win, but today he proved again that he is one of the fastest bikers the rally has ever seen. The Spaniard claimed his 20th stage in Pisco. The only ones with more stage wins are all multiple-time Dakar winners: Despres and Peterhansel (33), Arcarons (27), Coma (25) and Auriol (24)."

--
Lyndon - soc. tinklų fenomenas, pernai finišavęs antras Malle Moto kategorijoje. Jį aplenkė tik estas Toomas Triisa, daugkartinis Estijos čempionas. Šįmet Lyndon turės kitą stiprų varžovą Olivier Pain. Tokių užsispyrusių žmonių, lenktynininkų ir netgi enduristų yra ne tiek ir daug... O kaip benutiktų, jis jau yra žiūrovų širdžių čempionas. Sveik, kerinčios šypsenos blondine!

P.S. Gera žiūrėti video ir net kelis kartus, nes įdomu, ką vežasi. Ir tikrai cool žinoti, kas yra tos didelės atsarginės dalys. Ir tą patį tepaliuką naudoti savo Hardui ;);

"Viskas, ko reikia dalyvauti Dakare". (Lyndon Poskitt)


--
Man visada kirbėjo mintis: norėtųsi, kad ir lyderiai pabandytų važiuoti šioje klasėje. Šįmet tai turime! Prancūzas Olivier Pain, paprastai važiuojantis pirmųjų dešimtuke, savo 11-ąjį Dakarą važiuos šioje, „Original“ klasėje, pažymėtas 16-uoju startiniu numeriu.

Taigi Malle Moto (Original by Motul) šiais metais sulauks dar daugiau visuomenės dėmesio.

Olivier Pain

--
Vat čia tai istorijos!!! Tokio Dakaro norėčiau ir aš!
Puikus tekstas 15 min.lt

Populiarūs įrašai