MANE VEŽA! 2018_ Registracija

Birželio 9 d. visa Lietuva


Motociklininkai kviečiami registruotis į MANE VEŽA akciją

Birželio 9-ąją jau antrą kartą vyks Lietuvos motociklininkų ir neregių akcija MANE VEŽA! Visoje Lietuvoje, nesvarbu iš kokio miesto ar kaimelio, nesvarbu kokiu metu, neregiai, silpnaregiai ir motociklininkai turės progą susitikti, susipažinti ir pasivažinėti kartu. Registracija pradedama gegužės 1 d.

Ritos Perovos nuotr.

Tai – Motociklininke.lt iniciatyva, kurią Aldona Juozaitytė-Pieva įgyvendina kartu su Lietuvos aklųjų ir silpnaregių Sąjunga (LASS).  Pernai metais akcijoje dalyvavo 150 dalyvių, kai kurie ekipažai, negailėdami nei laiko, nei kuro, įveikė 500 km, o akcijoje užsimezgusios neregių ir motociklininkų draugystės tęsiasi iki šiol. 2017-ųjų akcija „MANE VEŽA“ buvo nominuota Nacionaliniuose lygybės ir įvairovės apdovanojimuose „Įveiktos kliūties“ kategorijoje.

Ritos Perovos nuotr.
Bendrystės gestas

Organizatorė Aldona Juozaitytė-Pieva retoriškai klausia: „Koks yra motociklo pojūtis? Greitis, vėjas, metalas, motoras? O jausmas? Laisvė, svajonė, iššūkis? Atsakymų gali būti daugybė. Tačiau koks yra pojūtis, jeigu nematai arba sunkiai matai? Lietuvos motociklininkų ir neregių akcija yra bendrystės gestas. Noras važiuoti kartu ir dalintis: laisve, greičiu, garsu, atsakomybe. Draugyste. Ne vienas sakė, kad mes neregiams dovanojame patirtį, įspūdžius. Tačiau nuo pat idėjos pradžios, aš mačiau šią akciją kaip dovaną ir mums, motociklininkams. Neabejojau, kad šis susitikimas visiems atneš teigiamų minčių ir jausmų bei pažintį su įdomiais, drąsiais, stipriais žmonėmis.“

Mariaus Matulevičiaus nuotr.

Draugystėje nebelieka negalios


Lietuvos aklųjų ir silpnaregių Sąjungos (LASS) pirmininko pirmoji pavaduotoja Ramunė Balčikonienė teigia: „Lietuvos neregiai ir silpnaregiai su dideliu nekantrumu laukia MANE VEŽA 2018. Ši akcija ypatinga, nes joje gali dalyvauti ne tik didmiesčių, bet ir pačių mažiausių vienkiemių gyventojai. Pastariesiems proga patirti tokį įspūdingą nuotykį pasitaiko išties retai. MANE VEŽA - tai ypatinga motociklininkų bendruomenės dovana neregiams, už kurią esame be galo dėkingi. Daugelis neregių iki šiol gyvai atsimena pernai vykusią akciją. Ten užsimezgusios ekipažų draugystės tebesitęsia iki šiol. Draugystėje nebelieka negalios - yra tik žmogaus ryšys su žmogumi. O tai – neįkainojama“. 


Mariaus Matulevičiaus nuotr.

Pojūčių lavina

Sigitas Sinkevičius, aklas masažuotojas, dalyvavęs pirmajame MANE VEŽA renginyje, prisimena: “... pasipylė pojūčių lavina: motociklininkų kolonos galybė, solidus variklio garsėjimas didinant greitį, palinkimai darant posūkius, vėjo švilpimas išvykus į užmiestį, mano širdies ritmas akceleruojant... jaučiau net miško ir pievų kvapą, jaučiau visą supančią gamtą. Galima labai tiksliai, pagal fizikos dėsnius apibūdinti, kas yra vaivorykštė. Bet ar įmanoma ją įsivaizduoti jos nemačius? Galima apibūdinti ir MANE VEŽA, bet kaip nusakyti jausmą, kurį jaučiu iki šiol? Pavasaris jau čia, girdžiu burzgiančius motociklus ir nekantrauju vėl dalyvauti MANE VEŽA renginyje!”

Mariaus Matulevičiaus nuotr.Populiarūs įrašai