Elektrociklai

Vasarą paturėjome smagų nuotykį - elektrinių mopedų test ride! Net 5 tokie mažiukai buvo pristatyti į mano kiemą ir išbandyti! Mano įspūdžiai ir pilnas straipsnis - 15min.lt.
Prieš tai lakoniškai apžvelgiau ir elektrociklus - elektrinius motociklus - irgi 15min.lt.

"Prieš beveik 10 metų išbandžiau pirmąjį Lietuvoje įregistruotą elektrinį motociklą – 2010 m. iš už jūrų marių (tiksliau vandenyno) atplaukė kalifornietiškasis ZERO. Įspūdis buvo labai stiprus – iki šiol pamenu tą tylą, kai be šalmo pralėkiau pro pareigūnus – pasisekė, kad jie manęs nepamatė, neišgirdo ar tiesiog atleido. Tuomet begarsis moto transportas buvo visiška naujiena – ir ne tik Lietuvoje. Šį pavasarį KTM media dienose Rygoje prasilėkiau ir su naujausiu KTM „Freeride E-XC“. Labai smagus grynos bekelės aparatas, kurio ragavau per mažai ir norėčiau daugiau atsikąsti.

Tad šie elektriniai mopedai tam tikra prasme man nebuvo naujiena. Tačiau kiekvieną kartą džiugu atsukti tylų gazą – paukštukai ir toliau čiulba, net jeigu jau leki. O vėjo ošimas ausyse dar labiau priartina prie aplinkos – gamtos ar miesto, kaip bebūtų. Esu gamtos vaikis – man jos reikia ir noriu gyventi jos ciklu, tai reiškia – ir kiek įmanoma ją gerbti, saugoti, tausoti. Elektra varomi aparatai tinka mano filosofijai.

Niekada neabejojau, kad kažkada turėsiu elektrinį motociklą. Dabar jau žinau – elektrinį motorolerį irgi! Tai yra labai smagus miesto aparatas: nes draugiškas aplinkai ir gali lėkti su suknyte! Iš visų išbandytų modelių man labiausiai patiko Super SOCO motoroleris – sexy moderni klasika. Ir jis yra rimtas pareiškimas pavasario naujienai – elektrinei „Vespa Elettrica“. Neužmušamai legendai, kurios kaina, žinoma, irgi tinka jos statusui. Išbandysiu ir ją – čia ne klausimas.

Taigi nors anksčiau svarstėme, ar važiuoti be garso yra saugu (ir kitais panašiais klausimais), dabar reikėtų galvoti kitaip: kai visi važiuosime tyliai, turbūt bus kitokios „matymo“ sistemos negu vien rega ir klausa. Dabar reikėtų svarstyti, kada kiekvienas asmeniškai tai padarysime. 


Elektra yra ateitis. Kurią jau galime patirti ir turėti savo garaže. Dabartyje."


Populiarūs įrašai