MANE VEŽA

Apie 2021 m. datą paskelbsime netrukus.
Visa informacija - MANE VEŽA facebook puslapyje.


Akcija vyksta tokiu principu: dalyvauti vienu metu registruojasi tiek keleiviai, tiek vairuotojai. Nors pirmenybė teikiama anksčiau užsiregistravusiems keleiviams, kiekvienais metais stengiamasi, kad būtų pavėžėti visi norintys. Keleiviams vairuotojai priskiriami pagal gyvenamąją vietą arba pagal vietą, kurioje pageidauja dalyvauti (arba arčiausiai šių vietų), taip pat pagal motociklo kalibrą ir keleivio svorį. Dalyviai kviečiami registruotis visoje Lietuvoje.

Akciją „Mane veža“ organizuoja tinklaraščio Motociklininkė.lt autorė, vairavimo praktikos mokytoja Aldona Juozaitytė-Pieva. 2019 m. prie jos prisijungė 200 dalyvių visoje Lietuvoje ir dar apie 100 Latvijoje, kur bendras motociklininkų ir neregių žygis buvo pakrikštytas „RIDE2SHARE“ vardu. Ši akcija 2017-aisiais buvo nominuota Nacionaliniuose lygybės ir įvairovės apdovanojimuose „Įveiktos kliūties“ kategorijoje. 2021 m. metais akcija vyks jau penktą kartą.

Per kelis metus MANE VEŽA akcija apjungė ne vieną šimtą dalyvių - o tai reiškia tūkstančius įspūdžių ir atsiminimų. Kviečiame sukurti šį stebuklą dar kartą!

"Akcija MANE VEŽA neregius įkvepia įgyvendinti svajones"
Daugiau informacijos apie akciją

Koks yra motociklo pojūtis? Greitis, vėjas, metalas, motoras?
O jausmas? Laisvė, svajonė, iššūkis?
Atsakymų gali būti daugybė.
Tačiau koks yra pojūtis, jeigu nematai arba sunkiai matai?
Lietuvos motociklininkų ir neregių akcija yra bendrystės gestas. Noras važiuoti kartu ir dalintis laisve, svajone, atsakomybe. Draugyste.

MANE VEŽA yra Lietuvos motociklininkų, neregių ir silpnaregių akcija, kurios metu visoje Lietuvoje, nesvarbu kokiame mieste ar kaimelyje, motociklininkai veža neregius ir silpnaregius. Ši akcija teigia, kad draugystėje nelieka negalios ir paneigia stereotipą, kad motociklininkai yra chuliganai.


Dariaus Petkevičiaus nuotr.

Šiek tiek faktų
  • MANE VEŽA vyksta vieną dieną visoje Lietuvoje nesvarbu kokiame mieste ar kaimelyje, kuriuose paskirstomos poros pagal keleivių ir motociklų svorį. Čia susitinka, susipažįsta ir motociklu pasivažinėja motociklininkai ir regėjimo negalią turintys keleiviai.
  • Akciją organizuoja Motociklininkė.lt autorė Aldona Juozaitytė-Pieva.
  • Akcija vyko jau 4 kartus.
  • 2017 m. akcijoje daugelis keleivių važiavo motociklu pirmą kartą gyvenime.
  • Tai – unikalus renginys ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje (pasak LASS – ir visame pasaulyje).
  • 2017 ir 2018 m. MANE VEŽA surinko po 150 dalyvių, 2019 m. –200 dalyvių Lietuvoje ir dar 100 – Latvijoje, pavadinimu RIDE2SHARE.
  • MANE VEŽA 2017 buvo nominuota Nacionaliniuose lygybės ir įvairovės apdovanojimuose „Įveiktos kliūties“ kategorijoje.

Kęstučio Vanago/ Fotobankas nuotr.


Akcijos privalumai pasak dalyvių

Praplėstos pažinimo ribos: „Sužinojau jog jaučiu daugiau nei anksčiau. Nemaniau, jog važiuojant galima pajausti medžius, pievą, netgi šlaitą šalikelėje, daug platesnę erdvę nei einant pėstute ar automobilyje. Ypač įsiminė laisvės jausmas.“
„Sužinojau, kad motociklininkai nėra kamikadzės, kad jie – taip pat atsakingi, geranoriški žmonės.“
„Dalyvaudamas šioje akcijoje supratau, kaip reikia bendrauti su aklaisiais ir silpnaregiais. Ši akcija laužo nusistovėjusias visuomenėje normas, kad motociklininkai yra chuliganai, o aklieji turi sėdėti tik namuose!“

Integracija: „Tikroji integracija yra įmanoma, kai veikiama išvien: specialiųjų poreikių žmonės bendrauja su kitais žmonėmis. Ši akcija ypatinga ir tuo, kad vyksta visoje Lietuvoje nepriklausomai nuo vietos ir laiko.“
„Dabar nebebijosiu bendrauti su neregiais – jie tokie pat žmonės kaip ir mes visi!”

Prasmė dalintis svajone: „Tai buvo kelionė ant dviejų ratų, nešanti dvi sielas ir vieną svajonę, suartinanti nepažįstamus žmones bendrai emocijai ir tikslui. Kartu mes galime daug!“
„Džiaugiuosi kartu su visais motociklininkais, kad, įgyvendinę savo svajonę pajusti motociklą, perteikėme jos dvasią tiems, kas tik galėjo apie tai pasvajoti“.

Pasitikėjimas savimi: „Po akcijos pasijaučiau drąsesnis, ryžtingesnis. Atsirado svajonių, kurios virto planais ir netgi įgyvendintais projektais, anksčiau manytais jog jie neįgyvendinami dėl mano negalios.“
„Prieš akciją bijojau prieiti ir susipažinti su neregiu – trūko žinių arba tiesiog paskatinimo iš visuomenės, pavyzdžių, kaip tai padaryti. Ogi labai paprastai – dabar jau žinau!“
„Pasijaučiau labiau nepriklausomas nuo kitų žmonių pagalbos. Beje, pradėjo silpnėti kai kurios baimės, pvz., labai nejauku būdavo pereiti perėją be šviesoforo. Dabar tikrai drąsiau jaučiuosi.“

Draugystė: „Mes iki šiol bendraujame ir važinėjame kartu!”

Vygaudo Juozaičio nuotr.


Akcijos dalyvių įspūdžiai

„Ši akcija suteikė mano svajonei prasmę: važiuoti motociklu buvo mano svajonė, ir pagaliau aš ja galiu dalintis su kitais, ne tik važiuoti dėl savęs,“ – vairuotojas Liudas Bradauskas, MANE VEŽA ambasadorius.

„Kai pirmą kartą išgirdau apie MANE VEŽA, nustebau, kad tai apskritai įmanoma, nekalbant apie tai, kad kažkas tai net organizuoja. Atvažiavau pasiimti savo keleivės sunkiai įsivaizduodamas, kaip viskas bus, kaip keleivė reaguos. Bet greitai supranti, kad tai tokie patys žingeidūs žmonės kaip ir visi, ir jie gali daug! Kitais metais buvo dar paprasčiau, ir pasivažinėjome ilgiau - norėjosi dar tiek daug visko „parodyti“... –vairuotojas Saulius Karčiauskas, MANE VEŽA ambasadorius.

“... pasipylė pojūčių lavina: motociklininkųkolonos galybė, solidus variklio garsėjimas didinant greitį, palinkimai darant posūkius, vėjo švilpimas išvykus į užmiestį, mano širdies ritmas akceleruojant... jaučiau net miško ir pievų kvapą, jaučiau visą supančią gamtą“ –keleivis Sigitas Sinkevičius, MANE VEŽA ambasadorius.

„Viskas, kas yra tikra, turi išlaikyti tam tikrą laiko egzaminą. Labai džiaugiuosi, kad akcija MANE VEŽA ir mūsų draugystė su Aldona ir motociklininkais
laiko testą išlaikė aukščiausiais balais. Kelintą kartą bevyktų - MANE VEŽA yra labai laukiamas įvykis neregių ir silpnaregių bendruomenėje.
Ši akcija leidžia patirti bendrystę, kur nėra jokios įtampos, jokio gailesčio, kurį „sveikasis“ neva turėtų jausti „neįgaliajam“. Jo niekada ir nereikėjo,“ - Ramunė Balčikonienė, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos pirmininko pavaduotoja.

„Galima labai tiksliai, pagalfizikos dėsnius apibūdinti, kas yra vaivorykštė. Bet ar įmanoma ją įsivaizduoti jos nemačius? Galima apibūdinti ir MANE VEŽA, bet kaip nusakyti jausmą, kurį jaučiu iki šiol? Nekantrauju vėl dalyvauti MANE VEŽA renginyje!” – SigitasSinkevičius.

„Nerealu! Raginu visus leisti sau pabandyti! Išdrįsti buvo baugoka, bet emocijos viską atperka!” (Marina Dynda)

„Iki tol motociklininkus vaizdavausi kaip kokius pusiau laukinius, lakstančius tarsi be galvos ir keliančius nereikalingą triukšmą. Jau po pirmojo pasivažinėjimo pakeičiau nuomonę –tai labai mieli, inteligentiški, paslaugūs žmonės.“ (Jūratė Sarokienė)

„Kai važiuoji -atrodo lyg skrendi kaip paukštis ar kažkas panašaus lyg leidžiantis lėktuvu.“ (Algirdas Montvydas)

Ritos Perovos nuotr.Apie idėjos autorę

Motociklininkė.lt autorė, ketvirtos kartos mokytoja Aldona Juozaitytė-Pieva jaučia prasmę dalintis savo aistra motociklams su kitais. Aldona yra stipri edukologijos, rašymo ir renginių organizavimo srityse, todėl džiaugiasi galėdama motociklizmui suteikti naujų spalvų.

„Daugelis sakė, kad mes neregiams dovanojame patirtį, įspūdžius. Tačiau nuo pat idėjos pradžios, aš mačiau šią akciją kaip dovaną mums, motociklininkams. Neabejojau, kad šis susitikimas visiems atneš teigiamų minčių ir jausmų bei pažintį su įdomiais, drąsiais, stipriais žmonėmis.“


Parama

Šiai akcijai labai reikalinga parama. Jeigu norite prisidėti, rašykite motociklininke@gmail.com. Taip pat galite skirti 1,2% GPM - esame paramos gavėjai VšĮ "Motociklininkė.lt", paramos gavėjo kodas 305366061.

Mariaus Matulevičiaus nuotr.


MANE VEŽA atgarsiai

2019

MANE VEŽA anonsas
Laida prieš renginį radijuje "Kelyje"
Kvietimai registruotis 15min.lt15min.lt ir Delfi.lt
Pranešimas spaudai po renginio 15min.lt ir lrytas.lt
DIDYSIS pranešimas spaudai po renginio - 15min.lt
Straipsnis rubrikoje "Aš galiu"
LNK žinių reportažas
Vaizdo klipas 
Šiek tiek apie "Už kadro" LASS žurnale "Mūsų žodis"
Organizatorės komentaras
Ir daugybė dalyvių įspūdžių MANE VEŽA grupėje facebook'e...

2018

Oficialus vaizdo klipas!
Radijas "Kelyje", laida prieš renginį
Lakoniška info ir galerija - 15min.lt
​Dalyvių įspūdžiai ir galerija - 15min.lt
LNK žinių reportažas
Lrytas.lt "Aš galiu" reportažas
"Gold FM" radijo laida "Aklas pasimatymas"


Populiarūs įrašai

Vaizdas

Kadaise // moto eilės